Sel suvel 27.–28. juulil Kultuurikatla pargis toimuv festival Sweet Spot avalikustas täna esimesed esinejad. Festivali viiel laval astuvad teiste seas üles London Grammar, Mew, Jose Gonzales ja Trad.Attack!.

London Grammar. Foto: Eliot Lee Hazel

London Grammar. Foto: Eliot Lee Hazel

London Grammar on unenäoliselt melanhoolne briti elektro-pop trio, kes saavutas suurema tuntuse oma esimese albumiga „If You Wait” aastal 2013 ning kinnitas oma populaarsust singlitega „Strong”, „Hey Now” ja „Wasting My Young Years”. Eelmisel aastal ilmunud teine album „Truth Is A Beautiful Thing” jõudis Suurbritannias plaadimüügiedetabeli esikohale.

Taani alternatiiv-rokk bänd Mew on tegutsenud alates 1995. aastast ning andnud selle aja jooksul välja seitse stuudioalbumit. Bändiliikmed on oma stiili iseloomustanud kui indie-staadionimuusikat ning kuulajad nõustuvad – bändi looming on eepiline, kuid mitte ülepaisutatud, pisut unelev äikesetormi pop.

Argentiina päritolu Rootsi laulja-laulukirjutaja Jose Gonzalez astub festivalil üles akustilisel kitarril, tuues sumedasse festivaliõhkonda meile juba tuntud meloodiaid.

Trad.Attack! annab oma suve ainsa kontserdi Põhja-Eestis just Sweet Spot festivalil. „Lubame festivalipublikule põhjalikult ettevalmistatud ja siiani kindlasti kõige edevamat showd!” ütleb bändiliige Jalmar Vabarna.

Lisaks leiab esinejatenimekirjast populaarse Ukraina duo 5’Nizza, põnevad Soome artistid Pyhimys ja Onni Boi ning Eestist Vaiko Epliku, Leslie Da Bassi, Miljardid, Chalice’i, Reketi ja Mahavoki. Esinejate nimekiri täieneb peagi.

Uuri festivali kohta lisa kodulehelt ning ürituse leiad Facebookis siit.