Täna, 11. augustil stardib HALLis elektroonilisele ja eksperimentaalsele muusikale keskenduv festival Dark Side of the Moon. Festival vältab ilma pausideta kuni 13. augusti õhtuni.

Klubi HALL. Foto: Ken Mürk

Sel aastal avab sündmuse reedel kell 16 algav tasuta aruteluprogramm „HALL x Tartu 2024 esitleb: Klubi kui ökoüsteem”, mis toimub HALLi välialal Suvilas ja ISUs. Arutelus keskendutakse klubide kultuurilistele dimensioonidele ning vaadeldakse nende tähenduslikkust ühiskonna ja loomingu kontekstis. Konverentsi saab otse jälgida ka HALLi Facebooki lehelt.

Sündmuse erikülaliseks on Berliini klubi Tresor kaasasutaja, kultuuriaktivist ning muusikafestivali Atonal vedaja Dimitri Hegemann, kes esineb ööeluteemalise ettekandega, millele järgneb vestlus.

Pärast ettekannet jätkub programm kaheosalise paneeldiskussiooniga „Klubi kui ökosüsteem”, mida modereerivad DJ ja HALLi loominguline juht Micaela Saraceno ning DJ ja promootor Tanel Mütt. Paneeldiskussion sukeldub klubide ja muusikale keskendunud kollektiivide mitmekülgsesse olemusse ning vaatleb nende mõju loomingule, sotsiaalsetele sidemetele ja linna arengule. Paneelis osalevad Dimitri Hegemann (Berliin), DJ ja aktivist Amanda Mussi (São Paolo), Tallinna abilinnapea Vladimir Svet, DJ Matthew Neequaye (London) ning klubi HUNGR kaasomanik Tanya Korenika (Tallinn). 

Lisaks tutvustatakse esmakordselt uut rahvusvahelise mõõtmega festivali UNDA, mis on pühendatud Eesti ja maailma klubikultuurile, ning mis leiab aset järgmise aasta septembris, osana Tartu 2024 kultuuripealinna programmist. Aruteluprogrammi avasõnad lausub Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets. 

Arutelu lõpp juhatab sisse festivali, kuhu pääseb vaid festivalipassi või päevapiletiga. Sel aastal on kavas mängida muusikat alates hardcore’ist ja EBMist techno, ghetto house’i ja ambient’ini. Artistide nimistusse on lisandunud Boris, pikaaegne Berghaini resident, keda iseloomustatakse kui DJ-d, kelle isikus kohtub 30 aastat kultuuri ja muusikat.

Lisaks astuvad üles technot, EBMi ja industriaalset muusikat segav Blac Kolor Leipzigist, rock’n’roll’i DJks tituleeritud techno-produtsent, plaadikeerutaja ja etenduskunstnik Lady Starlight New Yorgist, Tel Avivi põrandaalust kultuuri elektro ja EBMi kõladega vorminud PRZ ning Ukraina produtsent Volodymyr Gnatenko. DJ-settidega esinevad São Paulo kväärskeenest tuntud produtsent, DJ ja leibeliboss Amanda Mussi, elektroonilist muusikat aktivismi tööriistana kasutav Bashkka, produtsent, diskor ja plaadifirma Domesticated juht Bruno Schmidt, Läti elektroonilise muusika pioneer Gesta, Stockholmi underground-skeene esindaja Jessie Granqvist, Barcelona DJd Liang, Silvente ja Dafoe, Londoni house’i-skeene värske tegija Matthew Neequaye ning Detroitist pärit tõusev täht x3butterfly.

Välismaiste tegijate kõrval on laval kohalikud live-artistid ja DJd: Plastiku vedajad 0.9, mrt ja Kiimsask, peosarja Beats From The Vault residendid Dirt Vessel, Cly / Suva, Shiftwind, 4-got-10 ja Tamhiis, Smoke Break Entertainmenti liikmed Solecline, Laurel 2 ja Alt666. Lisaks veel Arto, Artur Lääts, Born To Bang, Charch, Compound Minerals (live), DJ Punch, Evar Anvelt, Getfuked313 (live), Maarja Nuut (live), Hugo Mesi, Jaan Pavliuk, Kaspar Kivilo, tr_k, Katja Adrikova, KLMN, Meelis Vili, micaxsan, Mihkel Kõrvits & Karl Erik Leik, Kenn-Eerik Kannike (live), Nechaev, noa, Rii, Sofia & Sofiia ning Tanel Mütt. 

Üritus ja aruteluprogramm Facebookis