Priit Pärna Animafilmifestivalist välja kasvanud filmifestival Kino Maale toob 9.–29. oktoobrini vaatajateni kolm värviküllast nädalat, keskendudes animatsioonile ja eeskätt Nukufilmi loomingule läbi kuue aastakümne.

Kaader Elbert Tuganovi nukufilmist „Peetrikese unenägu” (1957)

Kaader Elbert Tuganovi nukufilmist „Peetrikese unenägu” (1957)

„Eelmiste aastate kogemus näitas, et Priit Pärna Animafilmifestivali alafestivali Kino Maale saatis suur edu ning soe vastuvõtt. Sellest innustatuna leidsime, et on aeg korraldada uus filmifestival, mis oleks suunatud kultuuri- ja haridusasutustele Eesti maapiirkondades,” kommenteeris uue ürituse sündi peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

Kino Maale filmifestivaliga saavad kaasa lüüa kultuuri- ja haridusasutused üle Eesti, näidates festivali erinevaid programme. Tänaseks on Jurtšenko sõnul filmid näitamiseks valinud ligi 80 raamatukogu, kultuuri- ja rahvamaja ning kooli ja lasteaeda, kokku on näitamiskohti üle 100.

Filmifestivali fookus on tänavu animatsioonižanril ning suuresti Nukufilmi 60. sünnipäeval. Nii ongi vanim animatsioon 1957. ning värskeim 2017. aastast.

„Koostöös Nukufilmiga oleme kokku pannud nostalgiahõngulise koondprogrammi, kus väikestel animasõpradel on avastamisrõõmu ning suurtel äratundmisrõõmu. Kaks programmi on pühendatud ka tänavustele juubilaridele – animaator Mati Kütt tähistab 70. ning režissöör Hardi Volmer 60. sünnipäeva,” märkis Jurtšenko.

Festivali kavas on kokku üheksa põhi- ja kolm eriprogrammi, animatsioonikoolitus ja -konkurss koolilastele ja noortele ning ajateenijatele.

Rongianimatsioon toob festivali Elroni reisijateni suundadel Tallinn-Tartu, Tartu-Valga, Tallinn-Narva, Tallinn-Viljandi ning Bussianimatsioon jõuab animasõpradeni 15 Go Busi kaugliini bussis Tallinn-Pärnu, Tallinn-Haapsalu, Tallinn-Kuressaare, Tallinn-Kärdla, Tartu-Haapsalu, Tallinn-Rakvere suundadel. Militaaranimatsiooni filminäitamisega liitus ka 1. jalaväebrigaadi Sõdurikodu. Laste ja koolinoorte animatsioonikoolitused toimuvad 9.–11. oktoobrini Tapa Gümnaasiumis.

Leia endale lähim kodune kinosaal ja meelepärased programmid siit.