28. veebruaril algusega 13.00 toimub kino Artise kohvikus filmikriitika teemalise üritustesarja esimene töötuba pealkirjaga „Tabud ja tavad eesti filmikriitikas”. Üritusel käsitletakse filmikriitikat läbi päevakajaliste filmitekstide, täpsemalt tulevad arutlusele äsja esilinastunud ajaloolist draamat „1944” käsitlevad kriitikatekstid. Diskussioonis osaleb ka režissöör Elmo Nüganen, kes räägib sellest, millist rolli filmikriitika tema kui lavastaja jaoks mängib.

Kaader filmi „1944” võtteplatsilt. Foto: Renee Altrov

Kaader filmi „1944” võtteplatsilt. Foto: Renee Altrov

Töötoa eesmärgiks on aktuaalsete arvustuste põhjal arutleda selle üle, millest eesti filmikriitikas kõneldakse ning milliseks on väikeriigis kujunenud filmikriitiku roll publiku ja filmitegijate vahel. Lugemisgrupi teemadering hõlmab muuhulgas ka arutlemist piirangute või võimaluste üle, mida pakuvad erinevad trüki- ja veebimeedia platvormid filmiajakirjanduseks. Arutelu juhib Andrei Liimets.

Lugemisgrupp on kõigile huvilistele avatud ning tasuta. Osalemissoovist teada anda aadressil maarja.hindoalla@gmail.com.

Kriitikakooli filmikriitika töötuba toimub tänu omaalgatuslike kultuurimeediate koostööle (Artishok, Müürileht, Rada7.ee, U, Värske Rõhk, ÕU, Lasteteatrite blogi) ja Hasartmängumaksu nõukogu 2014. aasta suurprojekti toetusele.

Töötoa leht Facebookis.