Tallinna Kesklinna noortekeskus koostöös laste- ja noortefilmide festivali Just Filmiga alustab 20. veebruaril 16–26-aastastele filmihuvilistele suunatud filmiklubi, mis tutvustab filminduse erinevaid külgi ja aitab noortel jala filmimaailma ukse vahele saada.

„Nullpunkti” režissöör Mihkel Ulk. Foto: Patrik Tamm

„Nullpunkti” režissöör Mihkel Ulk. Foto: Patrik Tamm

Filmiklubi kogunemiskohaks on kord kuus noortekeskus (Raua 23), ülejäänud kordadel – ning nii tihti kui liikmetel ideid ja huvi – käiakse koos erinevates filmindusega seotud asutustes, üritustel, kinos, filmitegijate töötubades, muuseumides ja paljudes teistes põnevates kohtades, kuhu tavavaataja igapäevaselt ei satu.

Noortekeskuses peetud kogunemistel on külas mõni režissöör, näitleja või muu filmiinimene, kes avab filminduse telgitaguseid. Lisaks on plaanis klubiliikmetele korraldada mitmeid koolitusi.

Kõik klubist huvitatud noored on oodatud esimesele kogunemisele 20. veebruaril kell 18.00. Filmiklubi esimese kohtumise külaliseks on menuka noortefilmi ja telesarja „Nullpunkt” režissöör Mihkel Ulk, lisaks on kavas auhindadega filmiviktoriin ning ajurünnak, kus arutletakse, milliseks soovivad liikmed kujundada filmiklubi tulevikku.

Esimese ürituse event Facebookis.