Müürileht kuulutab taas välja noorte filmikriitikute konkursi. Ideaalne kandidaat on see, kes näitab üles oskuslikku argumentatsiooni ning sõnaosavust, segades teksti loomingulist lähenemist ja tundeelamust.

Kaader filmist „Kellavärgiga apelsin”

Kaader filmist „Kellavärgiga apelsin”

Ootame eestikeelseid arvustusi 2019. või 2020. aasta enim üllatanud, vihastanud või äratundmisi tekitanud filmide kohta. Arvustada võib nii lühifilme, animatsioone, dokumentaale kui ka täispikki mängufilme. Vanusepiirangut ei ole – me kõik oleme noored filmikriitikud! Ainus kriteerium on, et oled filmikriitika alal uus tegija.

Teksti pikkus võib olla maksimaalselt 3500 tähemärki (koos tühikutega) ning tööd tuleb saata e-posti aadressil filmikriitik@muurileht.ee hiljemalt 1. märtsiks.

Konkursile saadetud tööde seast valivad välja parimad žürii esinaine ja filmiajakirjanik Aurelia Aasa, näitleja Mirtel Pohla, Tiit Tuumalu PÖFFist, Eesti Filmi Instituudi dokiekspert Filipp Kruusvall ja Müürilehe kultuuritoimetaja Aleksander Tsapov.

Parima kirjatöö autorit ootab rahaline stipendium (400 €) Eesti Filmi Instituudilt. Teise koha pälvijale on tagatud aasta lõpuni prii pääs kõikidele Sõpruse ja Elektriteatri tavaseanssidele. Kolmanda koha omanikule kingitakse kinopiletid Sõpruselt või Elektriteatrilt ja Artiselt, mis tagavad sissepääsu vabalt valitud tavaseanssidele.

Valiku säravaimatest filmiarvustustest avaldame Müürilehe aprillinumbris.

Kui satud kirjutades puntrasse, siis tasub tuletada meelde ühe praeguse aja vägevaima filmirežissööri Yorgos Lanthimose tsitaati: „Ma lihtsalt katsetan ja otsustan, mis mind huvitab ja paelub, ega muretse selle pärast, kuidas asi vastu võetakse.”

Nobedat sulge!