Kino Sõprus ja Müürileht kuulutavad välja noorte filmikriitikute konkursi. Ideaalne kandidaat on see, kes segab loomingulisust intelligentsi ja tundeelamustega ning liidab oma arvustusse ka isikupära ja sõltumatut intuitsiooni. Kuueliikmeline žürii võtab mõistagi otsustamisel arvesse arvustaja oskuslikku taustauuringut, argumentatsiooni ning sõnaosavust.

Konkursi patroon on sel aastal näitleja, koomik ja rahvusvaheliselt tuntud spioon Bill Murray. Kaader filmist „The Life Aquatic with Steve Zissou"

Konkursi patroon on sel aastal näitleja, koomik ja rahvusvaheliselt tuntud spioon Bill Murray. Kaader filmist „The Life Aquatic with Steve Zissou"

Ootame eestikeelseid arvustusi 2016. või 2017. aasta enim üllatanud või tundmusi äratanud filmide ja/või teleseriaalide kohta. Vanusepiirangut ei ole – me kõik oleme noored filmikriitikud!

Teksti pikkus võib olla kuni 3500 tähemärki (koos tühikutega) ning tööd tuleb saata Emilie Toomelale aadressil emilie@muurileht.ee hiljemalt järgmiseks teisipäevaks, 18. aprilliks. Konkursile saadetud tööde seast valivad parimad välja Emilie Toomela, Tristan Priimägi, Tiina Savi, Aro Velmet, Rain Tolk ja Edith Sepp-Dallas.

Parima kirjatöö autorit ootab rahaline stipendium (400 €) Eesti Filmi Instituudilt ning aasta lõpuni prii pääs kõikidele Sõpruse ja Elektriteatri filmiseanssidele. Valiku säravaimatest filmi- ja seriaaliarvustustest avaldame Müürilehe mainumbris.

Konkursi patroon on sel aastal näitleja, koomik ja rahvusvaheliselt tuntud spioon Bill Murray. Kõigile kandideerijatele andis ta kaasa järgnevad sõnad: „Kui lased end täiesti teadlikult voolul kaasa kanda ja jälgid tähelepanelikult, kuhu tee sind viib, vot see on tõeline proovilepanek. Vaistu järgi minek nõuab enesedistsipliini ja minnalaskmine on paras julgustükk!”