Homme toimuvad Tallinnas kahes kohas filminäitamised: Tartu noortest raketiteadlastest EKKM-i kohvikus ning Indoneesia transsoolistest naistest Ülase12-s.

Foto ESTCube-1 logiraamatust.

Foto ESTCube-1 logiraamatust.
Kuidas ehitada kosmoselaeva?

Homme, 14. jaanuaril kell 20 näidatakse EKKMi kohvikus Madis Ligema ja Jaak Kilmi dokfilmi „Kuidas ehitada kosmoselaeva?” ühes Tartu keldris valmis meisterdatud satelliidi ESTCube-1 teekonnast planeet Maa orbiidile, mis tegi Eestist kosmoseriigi.

Film toob varjust valguse kätte need tudengid, kes ilma oma elu säästmata ESTCube-1 ehitamisele pühendasid. Kuid melu ja aplausi taga olid tegelikult magamata öödest punased silmad, hunnikute viisi pitsat ja tühjaks joodud kaheliitrised koolapudelid.

Seansi juhatab sisse filmi režissöör Madis Ligema ning vastab pärast filmi publiku küsimustele.

Pärast filmiõhtut võib jääda samma kosmosest inspireeritud muusikat kuulama, mida mängivad filmi helilooja Janek Murd ja Madis Ligema.

Sündmus Facebookis.

Wariazone

Samal ajal, homme kell 20 tuleb sotsiaalkeskuses Ülase12 näitamisele Terje Toomistu ja kiwa 2013. aasta indie-dokk „Wariazone” Indoneesia transsoolistest naistest ehk waria’dest. Maailma suurimas moslemite kogukonnaga riigis on waria’del, keda kirjeldatakse mehe kehasse sündinud naise hingena, pikk ajalugu ning oma koht traditsioonides, ent nüüdisajal on nad pagendatud ühiskonna äärealadele ning peavad toime tulema tööpuuduse, stigmatiseerimise ja ühiskonna tõrjuva suhtumisega. Pärast linastust on publikuga vestlema kutsutud Terje Toomistu.

Filmiõhtu on tasuta ning toimub sündmustesarjas „Isemoodi islam”, kus kujutatakse moslemite eluviise, mis erinevad üldlevinud arusaamast islamiusulistest.

Filmi kodulehe leiad siit ning sündmuse Facebookist.
Loe waria’de kohta veel Terje Toomistu artiklist Feministeeriumis.