Tänasest pühapäevani, 14.–16. augustil kulgeb suure hulga muusika-, kunsti- ja kulinaariasõprade elurütm Helsingis Suvilahtis juba kaheteistkümnendat korda aset leidva Flow festivali ajavööndis. Müürilehe poolt võtavad ülelahesõidu ette Madis Nestor ning Triin Niinemets, kes panid ka sel aastal kokku festivalipaketi väiksematest ja suurematest nimedest ning muudest atraktsioonidest, mis nende arvates äranägemist-külastamist-proovimist väärivad.

Triin Niinemets

Flying Lotus. Foto: Tim Saccenti

Flying Lotus. Foto: Tim Saccenti

Flying Lotus

Olgugi, et kuulamisrõõmu jagub eelolevaks nädalavahetuseks igasugust, on minu suurimaks ootuseks USA elektroonilise muusika imemees Flying Lotus. Olles tema live’i üsna ammu näinud, julgen loota, et ka seekordne etteaste on mitmekülgne, sisaldades palu muusiku kõikidelt viielt seni ilmunud albumilt. Muusikalisele elamusele annaks silmailu juurde ka FlyLo viimastel tuuridel kasutusel olnud 3D lavakujundus.

Resident Advisor Backyard

Kõigile neile, kes ei suuda otsustada, millist kontserti vaatama minna, või kes tahaksid lihtsalt suurest melust pisut eemale, ent samas siiski lõbusasti aega veeta, soovitan soojalt piiluda Resident Advisor Backyardi. Kolme õhtu jooksul astub pulti mitmekülgne elektroonilise muusika produtsentide ja DJde seltskond, sealhulgas Nina Kraviz, Dixon ja Mano Le Tough, ning tantsida saab päris kindlalt küll ja enamgi veel.

Bright Balloon 360° Stage

Eelmisel aastal sain meeldivaimate Flow elamuste osaliseks just mainitud lava kontserte kuulates. Oli teadlikumaid kuulamisi, aga ka juhuslikke leide. Eksootilisemaid elamusi on ilmselt oodata kaugemate esinejate poolt (Songhoy Blues Malilt või Islam Chipsy Egiptusest), ent sellegipoolest võiks igal vabal võimalusel lavale kiigata ja end üllatada lasta!

Teemu Keisteri

Eelmisel aastal jäi mulle silma publiku seas eriti hoogsalt tantsiv toreda välimusega mees ning nagu selgus hiljem, on see mees Teemu Keisteri. Sel aastal saab tema etteastet pühapäeva õhtul nautida ja kui tema eesmärgiks on inimesi õnnelikuks muuta, siis tuleb eeldatavasti lõbus olemine. Raske kommenteerida, millist muusikat ta mängida võiks, aga ehk on valik sama ekstravagantne kui ta välimus.

Teemu Keisteri

Teemu Keisteri

Major Lazer ja Diplo

Kahjuks või õnneks avastan end vahetevahel ikka seisust, mil ma üht või teist hetkel kuulsat artisti ei tea. Major Lazer on üks neist, keda juhtumisi välismaa telekanalist nägin ja mõtlesin, et vist moodne värk. Tausta uurides selgus, et nendega teeb koostööd ka Diplo, niisiis olen kaunis ootusärev. Kuigi Major Lazeri mehed on mulle võõrad, meenutan neid aegu, mil Diplo veel M.I.A. produtsent oli… Seega, reede õhtul saab näha Diplot üksinda ja ka koos Major Lazeriga. Ajee!


Madis Nestor

The Space Lady

Tänavamuusikust suurele lavale kõlab nagu muinasjutt. Siin on muinasjutu staariks The Space Lady, kelle minimalistlik ja psühhedeelne helikeel jõudis kuulajateni tänu plaadifirma Night School välja antud kogumikule „The Space Lady’s Greatest Hits”. Kui varasemalt oli esinemistel tema parimaks kaaslaseks akordion, siis naise hilisem looming on seatud Casio MT-40-nimelisele süntesaatorile. Olles juba aastaid Flow festivali külastanud ja varasemalt konsertpaikadega tuttav, tundub The Space Lady selle aasta üks ehedamaid ja hingestatumaid etteasteid. Ootused on kõrgel!

Tyler, The Creator

Tänapäeval on juba tavaks saanud, et räpikunstnikud muutuvad ühel hetkel omanäolisteks mini-startup’ideks. Ühenduse Odd Future ninamees Tyler, The Creator on üks nendest, kellele kuulub tänapäeval oma riidefirma ning tema gängil on oma teleseriaal „Loiter Squad”. Vulgaarsete tekstide pärast on ta saanud sissepääsukeelu Austraaliasse, samas andis plaadifirma Sony talle edasisteks ettevõtmisteks täiesti vabad käed. Ja loomulikult on ta selle egotsentrilise suhtumisega vallutanud miljonite fännide südamed.

The War on Drugs

Bändi The War On Drugs sihtrühma paika panemisega on üsna segased lood. Ühelt poolt kõlab nagu Bob Dylan ja Bruce Springsteen, aga meeldib ka paljudele noorema põlvkonna esindajatele. Märkimisväärne on ka fakt, et see pole neil esimene kord Flow festivalil esineda. Muutunud on auditoorium ja nende viimane plaat on õigustatult eelmist aastat kokku võtvates tabelites kõrgetel kohtadel.

Beck

90ndatel endast märgi maha jätnud ja tänaseni relevantne Grammydega pärjatud laulja-produtsent-multiinstrumentalist Beck jõuab üllatuslikult alles nüüd esimest korda Soomes lavale (on ikka luuser), kuigi tema diskograafia tundub just äärmiselt sobiv põhjamaisele publikule.

Flow maitseid. Foto: Maija Astikainen

Flow maitseid. Foto: Maija Astikainen

Söök ja jook

Ei ole aastat, mil Flow festival ei pakuks midagi jahmatavat ka maitsemeeltele. Just ilmunud Flow festivali app’is on päris mitmed lisanud juba menüü koos hindadega. Hea ette planeerida, kus, mida ja palju. Kui varasemalt on joogivalik on olnud ikka pigem üksluine, siis tänavusel festivalil on esindatud ka käsitööõllede valik, sealhugas tuntud Helsinki pruulikoda Stadin Panimo, mille tõi oma Helsingi parimate alternatiivkohtade juures välja ka DJ Anonymous.

Kõigega, mis Flow, tutvu festivali kodulehel.