Tänasest pühapäevani, 14.–16. augustil kulgeb suure hulga muusika-, kunsti- ja kulinaariasõprade elurütm Helsingis Suvilahtis juba kaheteistkümnendat korda aset leidva Flow festivali ajavööndis. Müürilehe poolt võtavad ülelahesõidu ette Madis Nestor ning Triin Niinemets, kes panid ka sel aastal kokku festivalipaketi väiksematest ja suurematest nimedest ning muudest atraktsioonidest, mis nende arvates äranägemist-külastamist-proovimist väärivad.

Triin Niinemets

Flying Lotus. Foto: Tim Saccenti

Flying Lotus. Foto: Tim Saccenti

Flying Lotus

Olgugi, et kuulamisrõõmu jagub eelolevaks nädalavahetuseks igasugust, on minu suurimaks ootuseks USA elektroonilise muusika imemees Flying Lotus. Olles tema live’i üsna ammu näinud, julgen loota, et ka seekordne etteaste on mitmekülgne, sisaldades palu muusiku kõikidelt viielt seni ilmunud albumilt. Muusikalisele elamusele annaks silmailu juurde ka FlyLo viimastel tuuridel kasutusel olnud 3D lavakujundus.

Resident Advisor Backyard

Kõigile neile, kes ei suuda otsustada, millist kontserti vaatama minna, või kes tahaksid lihtsalt suurest melust pisut eemale, ent samas siiski lõbusasti aega veeta, soovitan soojalt piiluda Resident Advisor Backyardi. Kolme õhtu jooksul astub pulti mitmekülgne elektroonilise muusika produtsentide ja DJde seltskond, sealhulgas Nina Kraviz, Dixon ja Mano Le Tough, ning tantsida saab päris kindlalt küll ja enamgi veel.

Bright Balloon 360° Stage

Eelmisel aastal sain meeldivaimate Flow elamuste osaliseks just mainitud lava kontserte kuulates. Oli teadlikumaid kuulamisi, aga ka juhuslikke leide. Eksootilisemaid elamusi on ilmselt oodata kaugemate esinejate poolt (Songhoy Blues Malilt või Islam Chipsy Egiptusest), ent sellegipoolest võiks igal vabal võimalusel lavale kiigata ja end üllatada lasta!

Teemu Keisteri

Eelmisel aastal jäi mulle silma publiku seas eriti hoogsalt tantsiv toreda välimusega mees ning nagu selgus hiljem, on see mees Teemu Keisteri. Sel aastal saab tema etteastet pühapäeva õhtul nautida ja kui tema eesmärgiks on inimesi õnnelikuks muuta, siis tuleb eeldatavasti lõbus olemine. Raske kommenteerida, millist muusikat ta mängida võiks, aga ehk on valik sama ekstravagantne kui ta välimus.

Teemu Keisteri

Teemu Keisteri

Major Lazer ja Diplo

Kahjuks või õnneks avastan end vahetevahel ikka seisust, mil ma üht või teist hetkel kuulsat artisti ei tea. Major Lazer on üks neist, keda juhtumisi välismaa telekanalist nägin ja mõtlesin, et vist moodne värk. Tausta uurides selgus, et nendega teeb koostööd ka Diplo, niisiis olen kaunis ootusärev. Kuigi Major Lazeri mehed on mulle võõrad, meenutan neid aegu, mil Diplo veel M.I.A. produtsent oli… Seega, reede õhtul saab näha Diplot üksinda ja ka koos Major Lazeriga. Ajee!