Lähtuvalt nii festivaliteemast „Vabadus” kui ka olukorrast muusikamaastikul, kus elektrooniline maailmamuusika pälvib järjest enam tähelepanu ja mänguaega raadiotes, saab tänavusel Viljandi folgil osa kahel ööl toimuvast mahukast ööklubiprogrammist. Lennukitehase kahes saalis toimuv tantsulise maailmamuusika ööklubi Folk Factory leiab aset reede ja laupäeva öösel ning üles astuvad DJd, erinevad live-projektid ja plaadikeerutajate-pärimusmuusikute koostööprojektid.

Acid Arab. Pressifoto

Acid Arab. Pressifoto

Plaadimuusika eest hoolitsevad praktiliselt kõik kohalikud maailmamuusikat mängivad DJd – nii rühmituse Maailmamustrid liikmed kui Raadio 2 Etnokonservide saatejuhid. Lisaks nimesid, kelle muusikavalikus tavapäraselt maailmamuusikat kuigi tihti ei kuule, ent kes on Lennukitehase jaoks kokku pannud spetskavad – näiteks San Antonio ja Heidy Purga. Muusikutest kuuleb koos DJdega mängimas Cätlin Mägi (projektis Ju-Ju) ja Kulno Malvat (koos Harl:Etnoga). Mõlema öö tipphetkedeks on aga žanri tippnimed Prantsusmaalt: DJ Greg de Villanova ja DJ-duo Acid Arab.

Greg de Villanova on oodatud DJ nii Brasiilia samabafestivalidel kui maailmamuusikamessi Womex ametlikel järelpidudel. Plaadikollektsionäärina on ta muusikavaliku ampluaa lai, ulatudes džässist hiphopini. Viljandis teeb ta aga tantsulise maailmamuusikaga ringi peale tervele planeedile.

Djde-produtsentide duo Acid Arab on vahest hetke tuntuim nimi maailmamuudsika DJde seas. Miksides kokku araabiamaade pärimusmuusikat acid house’i ja teknoga, on nende setid tantsulised ning näitavad ka, kuhu antud valdkond arenemas on.

Folk Factory programm: reede ja laupäev. Kogu festivali esinejate ja programmiga tutvu siin.