Veiko Õunpuu mängufilm „Free Range/Ballaad maailma heakskiitmisest” jätkab võidukäiku välismaa filmifestivalidel: goEast rahvusvaheliselt filmifestivalilt Saksamaal tõi film koju FIPRESCI filmikriitikute auhinna ja rahvusvahelisel filmifestivalil Pariisis Europe Around Europe pälvis film žürii eripreemia.

Kaader filmi esilinastuselt läinud aasta septembris. Foto: Renee Altrov

Kaader filmi esilinastuselt läinud aasta septembris. Foto: Renee Altrov

Rahvusvaheline filmikriitikute ja -ajakirjanike föderatsioon FIPRESCI andis 15. aprillil goEast festivalil „Free Range’ile” rahvusvahelise filmikriitikute auhinna. Žürii põhjendas oma valikut sõnadega: „Film liigub julgelt reaalsuse ja sürrealismi vahel. Tegemist on biitpõlvkonna radikaalse ja hüpnotiseeriva kinematograafilise portreega, mida see on alati väärinud, aga siiani ei ole saanud.”

Paar päeva varem, 13. aprillil pälvis film ka Pariisis toimuval Europe Around Europe filmifestivalil žürii eripreemia.

Praeguseks hetkeks on „Free Range” kutsutud osalema 20 rahvusvahelisele festivalile ühtekokku viiel kontinendil – lisaks ohtratele Euroopa festivalidele on filmi vastu tuntud huvi ka Austraalias, Ameerikas, Iisraelis ja Peruus.

Veiko Õunpuu lavastajakäe all valminud „Free Range/Ballaad maailma
heakskiitmisest” on lugu algajast kirjanikust, kes oma tüdruksõbra raseduse tõttu peab väga kiiresti otsustama oma koha üle ühiskonnas.