Eile esilinastunud Veiko Õunpuu mängufilm „Free Range ehk Ballaad maailma heakskiitmisest” tõi kinosaali kokku filmitegijad, näitlejad, kultuuritegelased ja nende sõbrad.

Õunpuu Robert Kurvitzaga kahasse kirjutatud stsenaariumi järgi jutustab film noorest mehest, kes avastab end ümbritsevast ühiskonnast ahistatuna tundes igapäevastes situatsioonides pidevatest konfliktidest nii oma tööandjate ja lähedaste inimeste kui ka iseendaga. Peaosades Lauri Lagle, Jaanika Arum, Laura Peterson, Roman Baskin, Peeter Volkonski, Meelis Rämmeld, Rita Raave jt.

Võrreldes „Free Range’i” Veiko Õunpuu varasema loominguga, on see meelelahutuslikum ning filmi kirjeldav tekst lisab: „Nagu kosutav ja karge kurgivesi või sulgkerge vasaksirge, mis on teele saadetud sooviga adressaati mitte vigastada, vaid omamehelikult rõõmustada, tahab ta lepitada proletaarlase intelligendiga, matsi kurbusega, natsi neegriga ning kodanlase eksistentsi ebakindlusega.”

Filmi tootja on Homeless Bob Production, produtsent on Katrin Kissa, operaator Mart Taniel, kunstnik Jaagup Roomet, kostüümikunstnik Jaanus Vahtra.

Pildistas Renee Altrov.