Teisipäeval toimus Kopli 2-s Maarja Nuudi ja Hendrik Kaljujärve (artistinimega Ruum) 5. oktoobril ilmuva ühise albumi „Muunduja” (ingl. k. „Shifter”) vinüüli eelkuulamine, millele järgnes vestlus muusikutega.

Hendrik Kaljujärv ja Maarja Nuut. Foto: Linda Liis Eek

Hendrik Kaljujärv ja Maarja Nuut. Foto: Linda Liis Eek

Pärimusmuusikat ning elektroonikat põimiva helitöö annab välja Suurbritannia plaadifirma 130701. Maarja ja Hendrik tähistavad kahe-aastase koostöö vilju kontserttuuriga, mis viib neid nii Euroopa suurlinnade kontserdisaalidesse kui ka hämaratesse klubidesse, vahepalana saab kahel oktoobriõhtul Prantsusmaal kuulda uue albumi muusikat Ülo Kriguli seades, Normandia kammerorkestri ja duo esituses.

Eestis annab duo sel sügis-talvel vaid kaks kontserti: 4. oktoobril Tartu Uues Teatris ning 5. oktoobril Tallinnas vee ja maa piiril asuvas klubis HALL, kus ruumi täitvatel visuaalidel on pea sama suur roll kui helidel ning kuhu duo on mõlemaks õhtuks kutsunud esinema teisigi eksperimentaalseid muusikuid.

Nii Tartu kui Tallinna kontsertõhtu avab helikunstnik ja visuaale loov Klara Lewis Stockholmist, Tallinnas esitab uut materjali Aivar Tõnso oma projektiga Hüpnosaurus, mille juured ulatuvad Eesti elektroonilise tantsumuusika algusaegadesse, ning pika kulgemisega hüpnootilise techno-seti teeb Jamaica Suk Berliinist.

Fotod: Linda Liis Eek