Rahvusvahelisel teatripäeval ehk 27. märtsil avati Tartus Genialistide klubis uus teater nimega Must Kast. Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala omandavad üliõpilased sammuvad ilmselt samaväärselt säravate silmadega kui värisevate südametega vastu teatritulevikule, mille keskmeks saab vastloodud teater.

Juba silma hakanud erinevate teatrisündmustega, nagu näiteks juba mitu korda toimunud MONOLAVA teatriõhtud ja lastehommikud Genialiste Klubis, samuti välja andnud originaalmuusikaga heliplaadi väikestele kuulajatele „Lood plaadi pealt”, on viljandlastel hoog sees.

Hoost andis tunnustust ka vägev avamispidu, mille raames said külastajad näha erinevaid etteasteid, muusikalisi ja sõnalisi, trupi näitlejate poolt, ja vihtuda tantsida Tartu Levimuusikaorkestri järgi pärast pidulikku sünnitseremooniat.

Manifestis kõlasid sõnad, et iga must kast on täidetav millega iganes, mida fantaasia loob, ning sünni märgiks tõmmati Genklubi saalis lae alla ka väiksematest mustadest kastidest kombineeritud suurem must kast. Iga kastike tuli ühe liikme peast, millega võiks ehk siduda ideed mitmekülgsusest, iga trupi liikme olulisusest ühe suure musta kasti loomisel. Uue teatri loomist tunnustas kohapeal Tartu Ülikooli Teatriteaduse Üliõpilaste Loož, kes samal õhtul ka teatriauhindade jagamise puhul Genialistide klubi alumisele korrusele lounge’i üles seadis. Lounge’is oli võimalik jälgida teatriauhindade galat ning osaleda ka ennustusvõistluses.

Sündmusterohke sündimisõhtu tõi neljapäevasesse Tartusse hulganisti emotsioone ning ootusärevust. Nüüd jääb tartlastel vaid oodata viljandlaste järgmisi etendusi ning uusi teatrisündmusi, mis kindlasti Uue Õue peale mitmekülgsust ja uus nägusid juurde toovad. Must Kast on sündinud, elagu!

Fotogalerii pildistas Patrik Tamm.