Eile, 27. märtsi õhtul toimus Genialistide Klubis meeleolukas märtsidionüüsia, millega tähistati teatri Must Kast esimest sünnipäeva ja rahvusvahelist teatripäeva. Peo läbiv teema oli „Pööratud rollid” ning harjumuspärase nihestamine algas juba päeval kell kaks üllatusliku flashmob’iga, kui osalejad Tartu Raekoja platsil viieks minutiks liikumatuks tardusid, soovides möödujatele sildi abil head teatripäeva. Selleks, et teekond peopaika kergemini üles leida, tehti valge spray-värviga tänavasillutisele Kultuurikvartali poole suunavad jalajäljed.

Foto: Riho Vahtras

Foto: Riho Vahtras

Peoõhtu algas Birgit Landbergi lavastuse „Ada ja Evald” esietendusega, mis tegeleb humoorikas-iroonilises võtmes soorollide dekonstrueerimisega, andes mõista, et nii mehed kui naised koosnevad võrdselt samadest koostisosadest – kehast ja hingest. Hoogne ja väga musikaalne „Ada ja Evald” juhib tähelepanu ühiskonnas kehtivatele topeltstandarditele ning illustreerib tabavalt, kuidas maasikavahust ja tiigritest rääkimine ei ole sugupoolte võrdlemisel kohane.

Hoogne pidu jätkus terves majas mitmete etteastetega. All lounge’is sai vaadata ekraanilt teatriaasta auhindade galat. Baaris nauditi Musta Kasti ja Tobias Tammearu Trio muusikalisi etteasteid. Säraküünalde särinas teatri sünnihetke tähistamise ja teise tegevusaasta alustamise järel keerutati tantsupõrandal Tartu Levimuusika Orkestri saatel. Pärast südaööd toimus esmakordselt näidendikaraoke, kus peolised lugesid heli viiele ühe minuti pikkusele videoklipile teatri senistest lavastustest, mis pakkus lõbu nii osalejatele kui publikule.

Teatriteaduse Üliõpilaste Loož kinkis Mustale Kastile seitse erinevas žanris näidendit ja piñata, mille sünnipäevalapsed sule, padja, märtsikuu Teater.Muusika.Kino, mõõga ja lillelise haamri abil lõpuks purustasid, saades kingituse teise osa sõna otseses mõttes kätte. Koos kingitusega esitas TÜL sõbraliku väljakutse kasutada näidendeid ja piñata sees peitunud kindaid mõnes Musta Kasti tulevases lavastuses. Väljakutse võeti entusiastlikult vastu ning nüüd jääb Tartu teatripublikul veel vaid veidi oodata, millal Must Kast oma näitlejaõpingud Viljandi Kultuuriakadeemias suve alguses lõpetab ja Kultuurikvartalis innukalt Tartu kultuurielu rikastama asub.

Pildigalerii: Riho Vahtras

Musta Kasti tegemistel hoia silm peal teatri veebilehe vahendusel.