Eile, 4. oktoobri õhtul esilinastus Coca-Cola Plazas Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud müsteerium „Põrgu Jaan”, mis on ühtlasi ka režissöör Kaur Koka debüütmängufilm.

Näitleja Rain Tolk ja filmi režissöör Kaur Kokk (paremal). Foto: Karl Johanson

Näitleja Rain Tolk ja filmi režissöör Kaur Kokk (paremal). Foto: Karl Johanson

Filmi tegevus on inspireeritud Põhjasõja-järgsetest süngetest aegadest, mil rahvast on aastaid rõhunud sõda, nälg ja katk. Saladusliku loo peategelane on Jaan (Meelis Rämmeld), kes leitakse teadvusetult mererannalt. Jaan ei mäleta oma minevikku ning ta on võõras niihästi iseendale kui ka inimestele enda ümber. Ajapikku hakkavad ilmnema vihjed salapärase võõra tausta ja varasemate tegude kohta.

Juba enne seansi algust, kui näitleja Rain Tolk terve filmimeeskonna vaibale kutsus, viskas ta Kaur Koka suunas õhku küsimuse, mis saab siis, kui pärast filmi linastumist hakkab jälle lendama kommentaare, et keegi ei saanud midagi aru. Ja selles võib kindel olla, et küsimusi „Põrgu Jaan” tekitab, visates vaataja sümbolitemerre, kust ei puudu ei tungalterad, põrgust naasnud näitsik, veeuputus ega ka maailmalõppu ennustavad mustad ratsanikud.

Pärast seanssi liikus seltskond järelpeole Sveta Baari, kus sai filmi temaatikale omaselt maitsta spetsiaalset „Põrgu Jaani” napsu ning mekkida põrguleiba ja seasõrgu.

„Põrgu Jaani” saab tänasest näha kinodes üle Eesti.

Fotod: Karl Johanson