Möödunud nädalavahetusel toimus seekord juba kolmas Viljandi Music Walk – ürituse programm viis kulgema rattaretkele, kontsertidele, pidudele, kodukohvikutesse ja linna peale uitama. Tore on see, et ühe nädalavahetuse sisse oli mahutatud mitmed erinevad sündmused, kuid mitte ükski neist ei varjutanud teist ja kõik toimisid koos suure festivalina.

Foto: Siim Teder

Foto: Siim Teder

Avapaugu andis Tour d’ÖÖ rattakulg, milleks kogunes Viljandi ühissõidu siiani arvukaim seltskond, umbes 350-400 velomaani. Seltskonda kuulus nii tõsiseid rattureid, jantivaid mürsikuid, rahulikke kulgejaid, sõpru kui armunud paarikesi. Sõit sai alguse Vabaduse platsilt, kulges edasi linna äärealadele, tõusudele ja langustele, kitsastele linnatänavatele ja maanteele. Ei puudunud ka Viljandi mäed ja porine tupiktänav. Üldise meeleolu ja kogu kellatirinate, vilkuvate tulede ja lehvitavate kaasaelajate naerunägude saatel oleks võinud lausa teisele ringile minna.

Viljandi Music Walk’i esimese kontserdi andis USA-st pärit Vetiver, kes viis oma muhedusega mõtted tagasi suvesse. Mõnusat indie‘t toetasid VJ Katre Sulase visuaalid, mis enda geomeetriliste kujundite ja pikakäpaliste tontidega trippima panid. Helilained saatsid külalisi ka siseõue, kus sai mõnusasti diivanitel lesida ja tunda rõõmu seltskonnast, kogu ilust, väsinud rattasõidulihastest ja bändist. Kui viimastel pillid kotti said, väikesed joogid ja koogid kohvikust JAAK võetud, tuli seada end Nestori ja Morna valitud muusika saatel tantsu vihtuma. Kanged lihased või muud eluraskused said kergeks tantsitud varaste hommikutundideni.

Laupäev oli ilma poolest vahelduvpilvine, aga keda see ilm ikka huvitab, kui on festival. Siin-seal kerkisid justkui väikesed mustlaslaagrid, kus kaubitseti kobedamate vanade hilpude või jalavarjudega, koduste küpsetiste, morsi või burgeritega ja muu kraamiga. Leidus ka iseteenindust ehk vali aia pealt ese, proovi selga ja viska paar münti purki. Võimalik ainult Viljandis!

Endise mõisa hoovis tähistati Viljandi linna sünnipäeva, kus esines Vaiko Eplik ja Eliit oma vanas headuses. Publiku seas võis kohata pidulisi alates sülelastest kuni väärikas eas linnakodanikeni ja president Toomas Hendrik Ilveseni.

Tunnustus Viljandi Music Walk’i meeskonnale, kes on leidnud väga ägedad kontsertpaigad nagu Viljandi Nukuteater ja tenniseväljakud. Esimeses esines lavale omaselt väga teatraalne ja omanäolise loominguga Kreatiivmootor. Tenniseväljakul kostitati külalisi Leikki biitidega ja Gorõ Lana venekeelse räpiga.

Õhtul ootas kõiki muusikajalutajaid, linnarahvast ja külalisi teater Ugala asendusmaja ehk UBB (Ugala black box). Seal toimus nii VMW lõpupidu kui UBB avamine. Pikalt ei saanud saali uudistada, sest kõlaritest mürtsus kõikvõimalikku head muusikat, mille saatel jalga keerutada. Plaadimängijate taga särasid Ugala enda inimesed, sealhulgas ka Luule Komissarov. Õuel valisid muusikat Music Walk’i DJ’d, mille saatel end sügisõhtus igavikku gruuvida. Õnneks oli UBB ja kesklinna vahele käima pandud bussid, mis lõbusaid peolisi sinna ja tagasi viisid. Tervitused äärmiselt vahvale bussijuhile!

See kahepäevane tantsu- ja laulupidu päädis pühapäeva hommikul pika ühislaua taga, kus sai hommikust süüa nii varasem kui hilisem ärkaja. Meeleolu oli muidugi pidulik, sest milline võiks olla parem lõpetus nii heale nädalavahetusele!? Ootan juba järgmist aastat, et avastada uusi esinemispaiku, linna ja head muusikat.

Fotod: Siim Teder