Täna, 12. novembril kell 19 esinevad Sõltumatu Tantsu Laval koreograaf Veli Lehtovaara Soomest ja etenduskunstnik Eleanor Bauer Belgiast. Sündmus on osa STLi kureeritud sarjast GreenField, kus STLi kunstnikud kaasavad publiku oma prooviprotsessi, katsetades tasuta etendusõhtutel veel tooreid ideid.

Veli Lehtovaara esitab täna õhtul katkendi äsja Helsingis festivalil Moving November esietendunud lavastusest „Clandestine sites: Displaced“, mis on neljast sooloesitusest koosnev koreograafia. Iga osa on mõeldud kõnetama vaatajat erineval eesmärgil ning erineva suhtega keelde ja koreograafiasse. Lähtepunkt on vaataja ja esitaja suhe armastusloos. Milline on armastaja koreograafiline või muusikaline kujund, kas olla armastatud? Või tuleks kujundiks valida see suhe ise? Milline on armastajate tajutav aeg?

„Clandestine sites: Displaced” toetub Roland Barthes’i tekstidele raamatutest „Ühe armudiskursuse fragmendid” ja „Tekstimõnu”. Kusjuures just täna on selle olulise 20. sajandi mõtleja 100. sünniaastapäev, millele õhtune GreenField pühendatud ongi.

Eleanor Bauer esitab tantsusoolo. Tema töö koreograafina lähtub tantsu, kirjutamise, muusika ja performance’i ühisosade leidmisest. Autor on õppinud Brüsselis ja New Yorgis ning praegu resideerub samuti Brüsselis asuvas Kaaitheateris. Baueri kodulehe leiad siit.

Täna õhtul pärast showing’ut toimub publikuga inglisekeelne vestlusring, mida viib läbi Iiris Viirpalu.

Sissepääs tasuta! Kohapeal on võimalus toetada rahalise annetusega.

Sündmuse leiad Facebookist siin.