Islandi elektroonilise tantsumuusika legend GusGus annab oma värsket albumit „Mexico” tutvustava tuuri raames reedel, 14. novembril kontserdi äsja uuenduskuuri läbinud Rock Cafes.

GusGus. Foto: Ari Magg

GusGus. Foto: Ari Magg

1990ndate aastate keskel algselt filmi- ning näitekunsti rühmitusena alustanud Islandi klubimuusika novaator GusGus ajab juba pea kaks aastakümmet vankumatult „oma asja” ega lase end liigselt korrastatud stilistilistesse lahtritesse paigutada. Nad on katsetanud lugematute muusikastiilidega teknost trip-hop’ini ning nende remiksija-puudutust on kogenud teiste seas sellised nimed nagu Björk, Depeche Mode ning Sigur Ros. Jõulise kontsertesineja kuulsusega GusGusi lavaesinemisi ilmestavad visuaalsed eriefektid, mis muudavad iga nende etteaste kunstiliseks tervikuks.

Tänaseks on GusGusist saanud neljaliikmeline tekno-souli löökrühm, kelle viimane, üheksas album „Mexico” ilmus käesoleva aasta juunis Saksa plaadifirma Kompakt alt.

Sarnaselt oma eelkäijale, albumile „Arabian Horse” (2011) teeb ka „Mexico” kummarduse 80ndate sündipopi, klassikalise house’i, trance’i, urban soul’i ja UK garage’i suunas. „Mexicole” on iseloomulik detailne ja kõrgläikene produktsioon, eripärane sünteetiline atmosfäär, vankumatu rütm ja hümniliku haardega poplood.

„Mexico“ tuuri kontsertidel esitab GusGus lisaks uue albumi paladele ka vanemaid lugusid nagu „Need In Me”, „Hold You” ning 2002. aastal üleilma edetabelite tippe võtnud „David”.

Kontsert toimub reedel, 14. novembril Tallinnas Rock Cafes. Uksed avatakse kell 20.00, kontsert algab kell 21.30.

Kontserdipiletid on tänasest saadaval Piletilevis.

Kontserdi event Facebookis.