7. juunil toimub Tallinnas Paljassaare sadamas techno-muusika üritus Halal Club Werhause Edition, mis toob kokku artistid Eestist, Saksamaalt, Portugalist ja Lätist.

Clara Cuvé. Foto: press

Ürituse kavas on mitmeid erinevaid muusikastiile ning lisaks saabuvad esmakordselt Tallinnasse Clara Cuvé Saksamaalt ja BIIA Portugalist. Nii BIIA kui ka Clara Cuvé on hard techno skeenel tuntud nimed, kelle muusikat on avaldanud mitmed globaalselt tuntud plaadifirmad ning kes on esinenud erinevatel techno-festivalidel üle kogu maailma. Mõlema artisti muusikastiili iseloomustavad ülikiired, kuni 150-160 lööki minutis rütmid.

Et muusika jõuaks edukalt festivalikülastajateni, on erilise fookuse all helitehnika. Lisaks teeb peo eriliseks selle lokatsioon. „Üritus toimub Paljassaare sadamas asuvas massiivses laohoones, mis sobib täpselt meie ürituse temaatikaga,” räägib korraldaja.

Festivali pealava avab SABINĒ – Usbekistani uue elektroonilise muusika põlvkonna juhtfiguur ning üritustesarja ja plaadifirma Sublimation Collective asutaja. Tänaseks tegutseb ta Riias leibelimänedžeri, produtsendi, promootori ja klubi One One resident-DJna. Ta on esinenud Boiler Roomis, Berliini HÖRis, Tresoris, aga ka erinevates kohtades üle Euraasia.

Programm jätkub Halal Clubi residentidega, kelleks on Lene Ma Rue ja LA:BRIGHLI. Lisaks astub üles Lätis tuntust kogunud Sirdsapes, kelle stiil on segu klassikalisest breakbeat’ist, techno’st ja groove’ist.

Festivali teine lava on house-muusika päralt ning seda kureerib üritustesari ja vinüülipood Plastik. Üles astuvad Plastiku residendid Mrt & Kiimsask, kellel on kombeks mängida pikki sette ning hoida põrandaalust vinüülkultuuri elus ja kasvamas.

Üritus Facebookis