Peosarja ja plaadifirma Halal Club residendi ja kaasasutaja Lene Ma Rue DJ-debüüt oli küll alles kolm aastat tagasi, kuid ta on löönud selle aja jooksul käed Hollandi agentuuriga Vaulted Music, jaganud lava selliste artistidega nagu Paula Temple, Nico Moreno, SPFDJ, Daria Kolosova, Fjaak jpt ning astunud üles Taanis, Ungaris, Itaalias, Hispaanias, Hollandis, Saksamaal ja mujal. Ta on tuntud oma kiireloomuliste settide poolest, mis tähendab, et tema mängitud muusika süda tuksub harva alla 150 löögi minutis.

Foto: Tarik Labrighli

Debüüt: Minu debüüt jääb aastasse 2020. Sõpradel toimus klubis 911 pidu ning sain enda peale õhtu avaetteaste. Tegin kuu ajaga põhitõed selgeks ja läksin. Kolm inimest äkki kuulas, kaks neist olid sõbrad, aga süda puperdas rinnus. Mäletan, et ühe ülemineku pidi mu sõber tegema, sest ma ei osanud eri žanre kokku miksida, aga ei tahtnud enda oskamatuse pärast selektsioonis allahindlusi teha ja „turvaliselt” mängida.

Muusikas oluline: Kuidas ta sind end tundma paneb. 

Muusikas ebaoluline: Kuidas on tulemuseni jõutud ning millist stiili keegi produtseerib/miksib. Muusika on mingis mõttes nagu peidupaik ja soe koht – peame lõpetama arvustamise ja olema tänulikud, et kõigile leidub midagi. 

Mida mängin: Techno, hardcore, gabber, hard trance, hardgroove, psytrance. Minu setid algavad 150–155 BPMi pealt ning ma miksin väga erinäolisi helisid ja energiaid, kuid peamiselt inspireerivad mind kiired, järsud ja ootamatud saundid, kõrged noodid ja heavily distorted kick’id.

Eredaimad mängumälestused: Minu esimene „suurem” esinemine välismaal toimus Cocoricòs Ricciones Itaalias. Uskumatu mõelda, et nemad mind märkasid ja esinema kutsusid. Tänapäeval on pea igaüks meist DJ, nii et konkurents on tihe. Mäletan ikka veel seda tunnet enda sees, kui pidin mitu korda silmi nühkima, enne kui uskusin, mida lugesin.

Muidugi ka minu enda videosalvestusõhtud. Kutsusin sõbrad kokku ja hakkasime mulle uut miksivideot salvestama – näevad välja nagu koduvideod ikka, aga jäävad elu lõpuni meelde. Veel meenub mulle see, kui mind pandi mängima väga väikesesse ruumi, mis oli pilgeni inimesi täis. Kuna ruumi ei olnud ja tehnika polnud kuidagi kaitstud, läks keegi kogu aeg link-kaabli pihta ja nii ma need kaks tundi mööda saatsin, emergency loop silme ees. 

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: Ascendant Vierge „Petit Soldat”

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Kui kunagi Time Warpil mängiksin, oleks päris crazy.

Guilty pleasure: Šokolaad.

Alt üles vaatan…: Kõikidele inimestele, kes tahavad enamat ja suudavad oma ideed ellu viia.

Viis klassikut:

Dune „Can’t Stop Raving” 
Planetary Assault Systems „In From The Night” 
Parasense „Arizona Dream”
Yves Deruyter „Back to Earth”
Frozen Sun „Cold”

Viis hetkekummitajat:

DBBD „Speed’d Up” (feat. Miss Bashful & Loco Candy)
BIIA „Domain”
ORBWD x GUTKEIN „XENIAL”
Peska & Neuro „Metal Trip”
Shlømo + Krl Mx „<3”

Tehnilist: Mul on gig’idel alati kaasas viis USBd, kõik eri tootjate omad – lootuses, et üks ikka töötab. Praegu on minu tehnilises raideris 3 × CDJ-2000 või uuemad ning Xone 96 mikser. Kasutan lisaks efektipedaali, mille enda esinemistele ise kaasa võtan.

Lõppsõna: Unistage suurelt ja julgege erineda – erinevus rikastab! Näeme juba järgmisel Halal Clubi üritusel 29. detsembril <33.