Ameerika Kultusfilmide Festivali Freedom Fries raames avaneb täna Rundum artist-run space’is (Okasroosikese loss, Uus 19) Hannes Aasametsa ja Mihkel Ilusa näitus „Ilmumispunkt”.

Kaader filmist „Vanishing Point”

Kaader filmist „Vanishing Point”

Aasametsa ja Ilusat huvitab 70ndate filmikeele tõlkimine kaasaegseks kujutavaks kunstiks. Filmis „Vanishing Point” kujutatud isikliku vabaduse teema saab seekord installatiivse kuju, milles näitus seisneb näitamise kogemuse uurimises.

Filmi tegevus algab ja lõpeb peategelase surmaga – valikuteks õilis surm õhku lennates ja vääritu lõpp õhuks haihtudes. Õnneks jääb nende episoodide vahele kuhjaga nägusa lindprii vabadust, avarust ja stiilset ekstsentrilisust. Näituse peategelaseks on näituskogemus. Omal moel on ka see näitus seni haihtunud olekus, kuni tõlgendused sellele elu annavad. Väljapanekuruume on mitu, aga kokku need omavahel ei saa: fiktiivses ruumis asub reaalne näitus, reaalses ruumis tõlgendus ning videoformaati tagasi jõuab juba topelttõlgendus. Motiivideks alatine valikuvabaduse küsimus, mille algmaterjaliks filmistillid „Vanishing Pointist”, ja eesmärk filmis kujutatud stiilitunnet tänapäevas ära tunda.

Näitust saab külastada Rundum artist-run space’is 7.–11. aprillil kell 12.00–18.00.

Vestlus kunstnikega toimub neljapäeval, 10. aprillil kell 18.00