Hardcore punkmuusika klubikülastajatele” – nii on kirjeldatud ameerika duot Prison Religion, kes astub Sveta Baaris lavale reedel, 21. oktoobril.

Prison Religion. Foto: press

Virginia osariigist Richmondist pärit artistide Poozy ja False Prpht koostööprojekt Prison Religion on 2016. aastast alates sukeldunud erinevatesse žanritesse alates plärisevast trapist kaasaegse lammutava klubimuusikani. 

Tänavu aasta juunis lasid nad välja müramuusika albumi „Hard Industrial B.O.P.”, mille eesmärgiks on artistide sõnul provotseerida samamoodi nagu bebop-stiil 1950ndatel džässmuusikas väljakutset pakkus. 

„Prison Religion püüab teadlikult pahupidi pöörada väljakujunenud vorme ja nad teevad seda väga põnevalt,” märkis Sveta Baari programmijuht Madleen Teetsov-Faulkner.

Ameeriklaste etteastele teeb soojendust kodumaine Marmormaze, keda inspireerivad nii karmid kõlad kui ka sujuvam vaporwave. „Muusikaliselt võrdväärne sellega, kui ajus on liiga palju brauseriaknaid lahti,” kirjeldab end artist ise. 

Lisaks leiab kontserdil aset etenduskunstniku Sigrid Savi ja Mihkel Kleisi alias Ratkilleri performance „Paabulind kirjeldamas koera”.

Üritus Facebookis