Heikki Leis on kunstnik, illustraator ja fotograaf, kes on üle 10 aasta pildistanud hallitusi ning pälvinud sellega ka rahvusvaheliselt tähelepanu.

Heikki Leisi fotoraamat „Afterlife”

Heikki Leisi fotoraamat „Afterlife”

Vastvalminud raamatusse „Afterlife” on koondatud palju fotosid ja ka varem avaldamata materjali, mis avavad ukse hallitusseente maagilisse makromaailma ning selle lummavatesse tekstuuridesse ja värvidesse. Need inimestes üldiselt pigem negatiivseid tundmusi äratavad seenelised kasvavad orgaanilisel ainel ja nende silmaga nähtavat osa nimetataksegi rahvakeeli hallitusteks, kuid erinevalt argielulistest olukordadest on Heikki Leisi raamatus lahti hargnenud nende vohamise ning surmajärgse elu võluvam pool.

Peale fotode leiab raamatust ka autori enda loo, kuidas ja miks ta on seda teemat pildistanud. Lisatud on teaduslik artikkel USA mükoloogi Dr. Kathie D. Hodge’i poolt ning elust peale surma kirjutab tanatoloog Karl Käsnapuu. Raamat on nii eesti kui ka inglise keeles ning selle kujundas Peeter Laurits. Tasub otsida hästivarustatud raamatupoodidest.