Kirjastus Helios kuulutab koos Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivaliga välja lühijutuvõistluste „Horrorstör!”, millest parimad ka HÕFF-il ette loetakse.

Foto: Cameron Bathory (CC by 2.0)

Foto: Cameron Bathory (CC by 2.0)

Kirjutama oodatakse kõiki, kes soovivad end kirjanikuna proovile panna ning kelle jaoks on õudus- või fantaasiajutu kirjutamine põnev väljakutse. Konkursi eesmärk on anda ka sahtlisse kirjutajatele võimalus saada avaldatud autoriteks ning arendada Eesti fantaasiakirjanduse maastikku, eriti huvitavate õudusjuttude näol.

Lugejais peab kirjutis tekitama hirmu- ja õudustunnet. Selleks võib kujutada tavatuid tegevuskohti või veidraid tegelasi – kõik fantaasiarikas on teretulnud. Lugudesse võib vastavalt kirjaniku paremale äranägemisele lisada ka elemente ulmest. Samuti võib saata jutte, mis on kuskil juba ilmunud. Lühijutu pikkus on minimaalselt 5000 ja maksimaalselt 20 000 tähemärki (ilma tühikuteta).

Lühijutud tuleb saata hiljemalt 10. aprillil meiliaadressile konkurss@helios.ee või märksõnaga „Horrorstör!” postiaadressile Suur-Sõjamäe 10a-27, 11415 Tallinn. Lühijutte hindab ekspertžürii ja toimub ka rahvahääletus ning peale auhindade väljapanemise PÖFF-ilt, HÕFF-ilt ja Apollolt kolmele võitjale avaldab kirjastus Helios viis parimat lühijuttu e-raamatuna.

Parimate lühijuttude ettelugemine toimub 30. aprillil 2016 HÕFF-il.

Loe konkursi ja HÕFF-i kohta täpsemalt festivali kodulehel.