24.–27. aprillini Haapsalus toimuv kaasaegse ja laiahaardelise filmivalikuga HÕFF demonstreerib põhiprogrammis viimase kahe aasta parimaid, julgemaid ning originaalsemaid ulme-, fantaasia- ja õudusfilme. Samuti jätkatakse kinoklassika kullavaramut tutvustavate eriprogrammidega, linastuvad mitmed kultuskino pärlid ja ekstreemfilmide kava. Kokku näidatakse 23 täispikka linateost ning koos lühifilmidega näeb festivalil üle 30 filmi kõikjalt maailmast.

Koletisefilm „Legend dinosaurusest”

Koletisefilm „Legend dinosaurusest”

HÕFFi avafilm on ameerika sõltumatu kino tipptegijate Adam Wingardi ja Simon Barretti stiilne ning kauaoodatud musta komöödia elementidega triller „Sina oled järgmine”, mis on pälvinud ohtralt kiidusõnu nii kriitikutelt kui ka publikult. Kavas on leidnud koha ka „Rigor Mortis” (Hongkong, Hiina), eelmise aasta üks hinnatuimaid ja kunstiliselt nauditavamaid aasia õõvafilme, hoogne õuduskomöödia „Tapper 3” (USA), Ladina-Ameerika zombie-film „Must meri” (Brasiilia), vanadest reklaam- ja õppefilmidest kokku lõigatud üle võlli huumoriga fantaasiafilm „President Huntmees” (USA) ning David Lynchi stiilis valminud müstiline road movie „Uitaja” (USA). HÕFFi raames näeb ka 35 mm lindilt mängufilmi „Tuba” (2003). Asjaolu, et linateost peetakse üheks kõigi aegade halvimaks filmiks, lisab midnight movie vaatamisele ainult vürtsi.

Klassikahuvilisi filmisõpru rõõmustab nostalgiahõnguline retroprogramm 1980ndate esimesel poolel nõukogude kinolevis linastunud koletisefilmidest („Legend dinosaurusest”, „Atlantise valitsejad” jt), pöördumatult õudusfilmi ajaloo kulgu muutnud ameerika lavastaja Tobe Hooperi novaatorlik „Texase mootorsaemõrvad” (1974) ja kuulsa hirmumeistri John Carpenteri apokalüptiline ulmepõnevik „Põgenemine New Yorgist” (1981) noore ja ulja Kurt „Snake Plissken” Russelliga peaosas.

Teist korda asuvad HÕFFil võistlema lühifilmid, mida hindab kolmeliikmeline rahvusvaheline žürii. Parimaks osutuv film võidab Haapsalus Hõbedase Mélièsi (Méliès d’Argent) auhinna ning nomineeritakse Kuldse Mélièsi tiitlile (Méliès d’Or), mis antakse välja septembris toimuval Sitgesi festivalil.

Vaata ka HÕFFi kodulehele.