Neljapäeval, 22. augustil võõrustab Sveta Baar oma lavalaudadel Hollandi süntpopi võlur Karelit.

Foto: Isolde Woudstra

Foto: Isolde Woudstra

Karel on katsetanud muusika kõrval mitmeid hobisid. Ette on võetud kiiruisutamine, ratsutamine, maahoki ja loomulikult tantsimine. Ta on mänginud ka klarnetit, saksofoni, kitarri ja trumme ning kirev hobide assortii peegeldub ka Kareli eelnevates muusikalistes projektides. Ansamblid Santa Fé, Fake O’s ja Idiott Smith on vaid mõned nimed, mille ridades teda askeldamas on nähtud.

Kareli praegust loomingut saab aga kirjeldada kui kõige ehedamas lo-fi stuudios ehk magamistoas valminud süntpoppi. Mõjutusi on ammutatud nii 80ndate menukitelt Level 42, New Order ja Duran Duran kui ka kaasaegselt indie-jumalustelt nagu John Maus ja The Knife.

Tema etteasted on vastureaktsioon praegusele bändikultuurile. Kui on soov eriti pööraseks minna, siis tasub Karelil pingsalt silma peal hoida. Ei mingit tuima paigal tammumist – kõik emotsioonid pääsevad valla! Kareli energiast pakatav ühemeheetendus on täis rõõmu ja veidi ka hirmu, sest kunagi ei tea, kuhu ja kui kõrgele ta keset kontserti jälle ronida võib.

Enne ja pärast Karelit on puldis Kristopher Luigend, Roma Vjazemski ja Kevin Park, kelle muusikaliste valikute järgi veereb õhtu hommikusse.