Homme, 10. detsembril avatakse Rotermanni soolalaos (Ahtri 2) „EV 100 – Eesti helis ja pildis” konkursitööde näitus. Eesti Kunstiakadeemia ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Artupcareer.neti koostööna korraldatud noortele heliloojatele ja graafilistele disaineritele suunatud konkurss pani osalejad väljendama oma nägemust Eestist. Konkursitööde näitust saab näha aasta lõpuni.

Eesti tähtistab 2018. aastal 100. aastapäeva ja on ühtlasi Euroopa Liidu eesistujamaaks. Sellega seoses vajab Eesti enda esitlemiseks kuvandit. Riigikantselei korraldatav lõplik identiteedikonkurss leiab aset küll mõne aasta pärast, ent mõtetekogumise protsess on alanud. Sellesse panustas ka ideekonkurss „EV 100 – Eesti helis ja pildis”.

Konkursi raames moodustati ühest graafilisest disainerist ja ühest heliloojast koosnevad loovüksused, kelle ülesandeks oli luua harmooniline audiovisuaalne kuvand, mis koosneb graafilisest identiteedist ja helimotiivist. Konkursile valitud kandidaatidest moodustusid järgnevad loovüksused: Einike Leppik ja Miina Leesment, Sylvia Köster ja Judith Parts, Roman Lihhavtsuk ja Kadri Laanes, Moonika Maidre ja Gert-Ott Kuldpärg, Viktor Gurov ja Taavi Tulev, Katrin Nõu ja Alvin Raat.

Parim loovüksus pälvib Riigikantseleilt rahalise auhinna. Kino Sõprus paneb välja eriauhinna tööle, mis ühendab endas nii leidlikke lahendusi kui ka üllatavat kirge.

Rotermanni soolaladu on näituse külastajatele avatud kolmapäeviti 12.00–18.00, neljapäeviti 12.00–20.00, reedeti 11.00–18.00, laupäeval ja pühapäeval 11.00–18.00.

Konkurss toimus projekti „Access” raames, mida rahastakse Kesk-Läänemere Interreg IV A programmist. Konkursi kaasrahastaja oli Eesti Riigikantselei.