Homme, 8. oktoobril kell 17.00 avatakse galeriis Noorus Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) disaini valdkonda tutvustav ulatuslik näitus „VÄLI /FIELD”. Näituse idee on tuua esile TKK vilistlaste ja tudengite tööd, mis on saanud rahvusvahelist tunnustust ja tähelepanu ning mis on kõnekad ka väljaspool kõrgkooli.

Disaini suund on TKKs viimastel aastatel jõudsalt arenenud ning valmivad tööd jõuavad järjest sagedamini nii Eesti kui ka rahvusvahelise disainipubliku ette. Samuti on üha rohkem tudengite disainiprojekte seotud reaalsete tellijatega või avaliku ruumi projektidega. Sellest sündiski idee tuua esmakordselt ühisele näitusepinnale kokku disaini suuna tööd.

Näituse kujunduskontseptsioon pöörab igale tööle võrdselt tähelepanu. Punased jooned näituseruumis osutavad igale autorile ning samas loovad mõttelise suuna edasiliikumiseks. Väljal eksponeeritud tööd tärkavad ja arenevad ning näituse kaastekstid annavad aimu autorite tänastest tegemistest disainerite ja ettevõtjatena.

Eksponeeritavad tööd välja valinud Kai Lobjakase sõnul on TKK tugevuseks teravdatud taju reaalse lõpptulemuse suhtes. Samuti toob ta esile, et valminud tööd on kantud läbimõeldud asjalikkusest ja funktsionaalsusest.

Eesti olulisima disainipreemia Bruno nominentide seast võis ka tänavu leida mitmeid TKK tudengeid ja vilistlasi, nt Sille Sikmann, Kärt Põldmann, Kristel Suigussaar, Stella Soomlais, Kersti Teenu.

Kokku osaleb näitusel üle 60 autori.

Näituse „VÄLI /FIELD” tööde valiku tegi Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktor ja disainikogu kuraator Kai Lobjakas, kujunduse Madis Liplap ja Aet Ollisaar. Näituse assistent on Marju Nurk, kujunduse teostuses osalevad tekstiiliosakonna I kursuse tudengid.

Näituse jooksul toimuvad temaatilised vestlusringid vilistlaste, tudengite ja valdkonna spetsialistidega.

Galerii Noorus asub Tartus Riia 11. Galerii on avatud teisipäevast laupäevani kell 10.00–17.00.