Kampaania „Täna arvustan mina. Mida arvavad külastajad Eesti kultuurisündmustest” raames kutsuvad Eesti sündmuste teejuht kultuur.info ja Eesti Instituut kõiki kultuurihuvilisi ja -loojaid üles avaldama arvamust erinevate kultuurisündmuste kohta.

Foto: kultuur.info

Foto: kultuur.info

Kampaaniast „Täna arvustan mina. Mida arvavad külastajad Eesti kultuurisündmustest” on oodatud osa võtma kõik, kel soovi ja julgust avaldada oma mõtteid teatrietenduste, kontsertide, näituste, filmilinastuste jm teemal.

Oma osalemissoovist saab teada anda, täites ankeedi kultuur.info veebilehel ning saates lühikirjelduse oma viimasest kultuurielamusest.

Kampaania korraldajad märgivad: „Pole oluline, milline on osalejate haridus ning millega nad iga päev tegelevad. Peamine on siiras soov väljendada oma mõtteid ja tundeid ning jagada oma sõltumatut arvamust erinevate kultuurisündmuste kohta nii võimalike tulevaste külastajate kui ka kultuuritegelaste ja -korraldajatega.”

Kultuuriaustajaid ootavad oma sündmustele Tartu Uus Teater, Kino Sõprus, Von Krahli Teater, Rakvere Teater, Pille Lille Muusikute Fond, Kanuti Gildi Saal, Eesti Kunstimuuseum, Rahvusooper, Prantsuse Instituut, Vene Teater, MTÜ Art-Fortius.

Kultuur.info toimetuse valitud arvustajad saavad tasuta pileteid erinevatele kultuurisündmustele vastavalt enda eelistustele. Pärast sündmuse külastamist tuleb sellest kirjutada eesti-, vene- või ingliskeelne arvustus. Kampaanias osalevad isikud peavad olema kursis vastavas kultuurivaldkonnas toimuvaga, oskama võrrelda ja analüüsida erinevaid sündmusi kaasaegse ühiskonna ja kultuurikeskkonna kontekstis. Kõik artiklid avaldatakse kolmes keeles kultuur.info blogis. Kultuurikriitika paremaid pärle jagatakse Müürilehe, rus.err.ee jt väljaannete lugejatega.

Osalemissoovist saab teada anda, täites ankeedi kultuur.info veebilehel kuni 14.10.2014 ning saates toimetuse e-posti aadressile kultuur.info@estinst.ee lühikirjelduse oma viimasest kultuurielamusest.

Finaali pääsenute nimed avaldatakse 17. oktoobril.

Kampaanias osalejad saavad kunsti-, filmi-, teatri- ja muusikasündmusi külastada oktoobri lõpus, novembris ja detsembri alguses. Pileteid jagatakse tasuta. Põhjalikumalt saab kampaania tingimustega tutvuda siin.

Kultuur.info sündmuste kalender pakub ülevaadet Eestis ja välismaal toimuvate Eesti kultuurisündmuste kohta. Kultuuri teejuht on Eesti kultuuriasutuste andmebaas, mis tutvustab Eesti kultuurivaldkonna institutsionaalset korraldatust.

Kampaania toimub projekti „Ühise meediavälja arendamine kultuur.info portaalis” raames. Projekti toetavad Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed.