Homme, 1. novembril kell 17.00 esitletakse Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses videot „Multicrash – Berliini sündroom”. Video esmaesitlus toimus 18. oktoobril Berliinis Musterzimmeri galeriis.

„Multicrash”

„Multicrash”

Projektis osalesid: Hannes Aasamets, Pille-Riin Jaik, Eemil Karila, Flo Kasearu, Kalle Keskrand, Mikk Madisson, Urmas Muru, Kaido Ole, Alina Orav ja Marta Vaarik.

Kalle Keskrand kirjeldab Multicrashi järgmiselt: „Elu on arveteklaarimine. Suurlinna argine reaalsus petab meid oma turvalisusega: autod sõidavad, rongid peatuvad, inimesed astuvad perroonile ning kulgevad oma igapäevast rada. Neil on oma elumuster, mille osakesed moodustavad kokkupandud puslena nende igapäevase reaalsuse. Hetkedest moodustuv kollaaž on kui valgele tapeedirullile kleebitud tükikesed, mis võivad sealt lahti pudeneda kui pisut kõvemini raputada. Tulemuseks on lõhenenud ruum, irreaalsus, mis varitseb meid igal sammul. See on piir, millest saab üle astuda vaid korra. Siin ei ole tagasiteed. Iseenda eest ei ole võimalik põgeneda,” lisades: „Lõhestunud isiksus on korraga tõeliselt vaba teda piiravatest normidest ja käitumisrollidest, millesse ühiskond ta surunud on. Mees tunneb end korraga naisena, naine mehena ning objekt saab asjaks iseeneses. Nihestatud ruum saab lõhestunud isiksuste kohtumispaigaks, toimub totaalne põrkumine – multicrash. Seda kutsutakse Berliini sündroomiks.”

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuses toimuva kohta leiad rohkem infot siit.