IDA Raadio tähistab selle aasta mais oma 5. sünnipäeva. Juubeli varajaseks tähistamiseks kutsusime ellu ankeedi, milles tutvustame IDA saateid, saatejuhte ning nende tähelepanekuid muusika- ja kultuuririndel toimuvast. 

Foto: IDA Raadio

Saate nimi: Land Services

Mu saade on…: Vabaduse improvisatsioon. Suulise pärimuse sõjakas kaitse ja mandumine. Laul, vanaema keel suus. Suhtlus andmekeskustega, mootoritega, surevate metsadega. Müra ja rituaali võimendamine. Varjatud seos regilaulu ja black radical tradition’i vahel. Käsitsi valmistatud vastumürk individualismi rusuvale üksindusele. Mix kui nõidus, kui feministlik spekulatsioon; ulatus läbi kahjustatud salvestiste, et kuulata, mis võiks olla.

Mida mängin: Eesti regilaulu, vaba improvisatsiooni, müra, ambient’i, suulise kultuuri arhiivisalvestusi, field recording’uid, luulet, eksperimentaalmuusikat. 

Põnevaim uus nähtus muusikarindel: Kõik, mida Dena Beard on kureerinud San Franciscos asuvas projektiruumis nimega The Lab.

Põnevaim uus avastus muusikas: Varjatud seosed Eesti regilaulu ja välismaiste suuliste kultuuride ning eksperimentaalmuusikate vahel.

Eesti skeenes võiks rohkem olla…: Kriitilisemat mõtlemist enda eestluse üle ja kuidas see rängalt mõtte- ja tundevabadust piirab. Tõelist kogukondlikkust. Seksuaalse ahistamise toimepanijate avalikult vastutusele võtmist taastava õigusemõistmise, mitte tühistamiskultuuri kaudu.

Muul ajal…: Õpin kaasaegset improvisatsiooni. Kaaskureerin Biotoopia kunstiprogrammi. Harjutan laulmist. Korraldan kontserte. Mängin live-elektroonikat. Käin segakooris regilaule laulmas. Süvendan sõprusi. Tegelen psühhogeograafilise linnauurimisega. 

Mida IDAs saadet tehes õppinud olen: Peab tõesti oma valitud muusikat läbi kuulama ja sellest aru saama, kui tahad head mix’i teha. 

Lemmik tagasiside saate kohta: „vaim, kuulasime täna jälle seda diamanda galas x maarja nuut momenti ja mõtlesime, kui hästi see kokku sobib ja kuidas me ise poleks selle peale tulnud, samal ajal saime aru, kuidas sa oled rohkem insider kui meie, kuigi mõni võib arvata, et tuled väljast ahaha”

Lemmiksaated IDAs: persona.tln”, „SULK RODEO