Kevadpühal, 1. mail alustab tegevust online-raadio IDA, mille tegijateringi kuulub sadakond kohalikku DJ-d, muusikut, arhitekti, kriitikut, disainerit ja sotsiaalteadlast. Teiste seas plaadifirma Frotee kutid, Eliann Tulve, Mava ja Nebukat, Heidy Purga ja Tõnu Pedaru.

Saated avangard- ja jazz-muusikast hip-hopi, indie, boogie ja klubimuusikani jõuavad eetrisse Telliskivi Loomelinnakus raadiostuudioks kohandatud merekonteinerist.

Muusikaprogrammi kõrval on saatekavas olulisel kohal ka jutu- ja vestlussaated. Näiteks UTC+2, mis räägib antropoloogiast, aeglusest ja haridusest, raamatupood Puänti ja kirjastus Lugemiku kureeritud (uus) raamat ning Liisa Tageli ja Keiu Virro päevakaja peegeldav Vastuvõtt.

Formaadina on online-raadio, mille sisu loovad kohaliku kultuurivälja olulisemad mõtlejad ning
erinevate subkultuuride esindajad, trend nii Euroopas kui Ameerikas, kuid Põhja-Euroopas on IDA ainulaadne. Uue online-raadio eesmärk on olla platvorm nii praegustele kui tulevastele tegijatele kohalikul kultuuriväljal ja pakkuda võimalust oma loomingu ja teadmiste tutvustamist laiemale publikule.

Maikuu programm on otse-eetris igal argipäeval kella kümnest hommikul südaööni ning kuulatav aadressil www.idaidaida.ee. Kõik saated on arhiveeritud ning järekuulatavad. IDA algatajad ja eestvedajad on Natalie Mets, Ats Luik ja Robert Nikolajev.

IDA Raadio avapidu toimub 11. mail F-Hoone Mustas Saalis, kuhu sõidavad Prantsusmaalt külla kolleegid Judaah ja Emilio Rinse FM’ist.

IDA kodulehe leiad siit ning Facebooki lehekülje siit.