Eesti täispikkadest mängufilmidest valiti sel aastal 55. korda toimuvale Lübecki Põhjamaade Filmipäevadele Ilmar Raagi draama „Kertu”, mis on 28. oktoobri seisuga kodumaises kinolevis kogunud juba 25 206 vaatajat.

„Kertu” on väikeses külaühiskonnas aset leidev ebatavaline armastuslugu, mis portreteerib ühe perekonna ja kogukonna varjatud suhteid. Film tõstatab küsimuse inimese õigusest õnnele ja armastusele ka siis, kui temalt on võetud võimalus ise otsuseid langetada. Peaosades Ursula Ratasepp ja Mait Malmsten.

Kaader Saaremaal üles võetud filmist

Kaader Saaremaal üles võetud filmist

Lübecki Põhjamaade Filmipäevad, mis toimusid esimest korda 1956. aastal, on üks pikema traditsiooniga ja esinduslikem filmifestival maailmas. Festival on pühendunud Põhjamaade ja Baltimaade filmidele. Igasügisene festival annab võimaluse tutvuda uute mängu-, dokumentaal- ja lühifilmidega Taani, Soome, Norra, Rootsi, Islandi, Eesti, Läti ja Leedu filmikunstnikelt. Lisaks on festivalil mahukas laste- ja noortefilmide programm ning erinevatele teemadele, isiksustele, ajajärkudele või žanritele pühendatud retrospektiivide kava.

Eesti filmidest on festivali programmis veel dokumentaalfilmidest Heilika Pikkovi „Õlimäe õied”, Marianne Kõrveri „Saare võimalikkusest”, Ivar Heinmaa „Tšernobõli samuraid”, animafilmidest Priit Tenderi „Miriami rohelised täpid” ja Ülo Pikkovi „The End”, lühimängufilmidest Maria Reinupi „Mai” ning Jan Erik Nõgisto ja Katrin Maimiku „Foto”.

Põhjamaade filmipäevad toimuvad sel aastal 30. oktoobrist kuni 3. novembrini. Festival avatakse 30. oktoobril Islandi poolt Oscarile esitatud filmiga „Of Horses and Men”, mis on Benedikt Erlingssoni esimene täispikk mängufilm. Filmi juhatavad sisse režissöör, näitlejad E. Sigursson ja Charlotte Bøving ning produtsent Fridrik Thór Fridriksson isiklikult. Seekordsel festivalil on kokku 160 filmi. Auhinnagalal, mis leiab aset 2. novembril, antakse välja kaheksa auhinda.