Sel neljapäeval, 10. oktoobril esilinastub Tallinnas Coca-Cola Plaza kinos Ilmar Raagi uus mängufilm „Kertu”. Eelesilinastused toimuvad 8. oktoobril Saaremaal Kuressaare Linnateatris ning 9. oktoobril Pärnu Teatris Endla. Film jõuab kinodesse üle Eesti alates 11. oktoobrist. „Kertu” (ingliskeelse pealkirjaga „Love Is Blind”) rahvusvaheline esilinastus on 12. oktoobril Varssavi Rahvusvahelisel Filmifestivalil.

Kaader filmist

Kaader filmist

Ilmar Raagi kirjutatud ja lavastatud „Kertu” on väikeses külaühiskonnas aset leidev ebatavaline armastuslugu, mis portreteerib ühe perekonna ja kogukonna varjatud suhteid. Film tõstatab küsimuse inimese õigusest õnnele ja armastusele ka siis, kui temalt on võetud võimalus ise otsuseid langetada.

Filmi peategelane Kertu (Ursula Ratasepp) kaob ühel õhtul jäljetult. Terve naise perekond satub paanikasse, sest Kertut peetakse tagasihoidliku ja kinnise loomuse tõttu ullikeseks. Pärast pikki otsinguid leitakse Kertu alkoholilembese naistemehe Villu (Mait Malmsten) kodust voodi all hirmunult värisemas. Eelarvamuste küüsis külarahvas tõukab Villu enda seast välja, süüdistades teda naise ärakasutamises. Mis toimus sellel öösel aga tegelikult? Tasapisi lahtirulluv tõde on jahmatavam, kui keegi arvata oskab.

Osades Ursula Ratasepp, Mait Malmsten, Leila Säälik, Külliki Saldre, Piret Laurimaa, Peeter Tammearu, Helena Merzin-Tamm, Jüri Vlassov jt. Filmi režissöör on Ilmar Raag, operaator Kristjan-Jaak Nuudi, kunstnikud Jaagup Roomet ja Kristjan Suits, monteerija Tambet Tasuja, produtsent Riina Sildos, tootja Amrion OÜ.

Filmi (eelarvega 500 000 eurot) tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut ja Eesti Kultuurkapital.

„Kertu” Facebookis.