starter-KIT on esmakordne nähtus taasiseseisvunud Eesti ajaloos. Tegemist on perioodiliselt ilmuva kaasaegse fotokunsti kogumikuga, mille eesmärgiks on kaasajastada, laiendada ja teha kättesaadavamaks värske eesti fotokunst. starter-KIT hakkab ilmavalgust nägema kord aastas.

Starter–KIT kogumik. Foto: press

25. novembril esitleti Hobusepea galeriis Eesti esimest kaasaegse fotokunsti kogumikku. starter-KIT-i eesmärgiks on kaasajastada, laiendada ja teha kättesaadavamaks värske eesti fotokunst. Kogumiku koostajad on fotograafid Kertu Rannula ja Elo Vahtrik

Igal aastal antakse kümnele kaamerakultuuriga seotud kunstnikule üks aktuaalne ja poeetiline teema. 2023 aasta teema kannab pealkirja „vältides tühjust”. Fookuses on fotoraamat kui eraldiseisev meedium ning fotograafia uurimine ja jäädvustamine digiajastul.

Publikatsioon on loetav nii eesti kui inglise keeles. Esimest kunstnike valikut iseloomustab suhestumine digitaalse keskkonnaga. Esimeses “starter-KIT” numbris kajastatud kunstnikud on Irma Holm, Magnus Harjak, Anna Tamm, Andra Rahe, Kristina Kuzemko, Annabel Tanila, Johanna Reinvald, Enriko Kroon, Laura Tursk ja Stina Isabel Gavrilin. Graafilise disaini autorid on Emma Reim ja Kertu Klementi.

Vaata lähemalt Instragamist.