Imago Mundi on itaalia ettevõtja ja kunstikoguja Luciano Benettoni algatatud riikidepõhiste kunstikogude sari, mis koondab tänaseks ligi 7500 teost 69 riigist. Kogutud teoste põhjal koostatakse mahukas kataloog ja näitus, mida eksponeeritakse üle maailma koostöös rahvusvaheliste organisatsioonide, avalike muuseumite ja erainstitutsioonidega. Konkursil oodatakse osalema nii professionaalseid kaasaegseid kunstnikke kui oma karjääri alustavaid noori kunstnikke.

Näitus „Imago Mundi Reparation” New Orleansis. Foto: Imago Mundi

Näitus „Imago Mundi Reparation” New Orleansis. Foto: Imago Mundi

2013. aastal eksponeeris Imago Mundi Jaapani, Ameerika Ühendriikide, India, Lõuna-Korea ja Austraalia kunstnike teoseid Veneetsias Fondazione Querini Stampalias Veneetsia biennaali satelliitprogrammis. Eesti on Läti, Islandi, Austria, Venemaa ja Rumeenia kõrval kuues projektis osalev Euroopa riik. Imago Mundi Eesti projekti korraldab Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus koostöös fondiga Fondazione Benetton Studi Ricerche.

Konkursil oodatakse osalema nii professionaalseid kaasaegseid kunstnikke kui oma karjääri alustavaid noori kunstnikke. Iga osalev kunstnik esitab oma teose etteantud 10 x 12 cm formaadis lõuendile. Kunstnik võib vastavalt soovile muuta kasutatavat alusmaterjali, ainukeseks muutumatuks tingimuseks on suurus.

Lisaks näitusel osalemisele on rahvusvahelise žürii valikul ühel Imago Mundi projektis osaleval kunstnikul võimalus osaleda residentuuris Itaalias 2016. aastal.

Osalemiseks tuleb saata CV ja inglisekeelne lühibiograafia (kuni 400 tm) aadressile imagomundi@ecadc.ee 27. veebruariks.