Homme, 19. märtsil toimub Sinilinnus ja 25. märtsil Genialistide Klubis plaadifirma Seksound autoriõhtu Indielips. Esitlusele tuleb indie-/postrokiartisti Wolfredt uus plaat „Neverno”, sõna saab ka shoegazer’ite punt She Bit Her Lip ning peorütme sätivad DJd bändidest Pia Fraus ja Picnic.

Wolfredt. Foto: Evert Palmets

Wolfredt. Foto: Evert Palmets

Dreamphishi, Pia Frausi ning Jan Helsingi trummar Margus Voolpriit ehk Wolfredt ilmutas selle aasta alguses oma teise sooloalbumi „Neverno”, mille peal lööb Wolfredt lauale üheksa instrumentaaloopust. Pikalt mõõdetud sammudega lood vormuvad kiht kihi haaval üha kõrgemale pürgides ja kui palade nimedki silme ette võtta, siis selgub, et pea pooled neist tõepoolest ihkavadki taevasse. Seda kinnitab ka albumi kaanekunst.

Kolme aasta taguse debüüt LP-ga „Lullabies to Vilhelmine” võrreldes näitab Wolfredt end uuel albumil orgaanilisemast küljest. Märksa rohkem kuuleb plaadil naturaalset trummimängu ning indie-elektrooniline uitamine tasakaalustub sirgjooneliste postroki seisundiriffidega. Meenuda võivad kolleegid ookeanitagusest postroki traditsioonist, näiteks Explosions in the Sky, mis näib samuti kõrgematele sfääridele viitavat. Wolfredti jutustav kompositsioon juhatab läbi unistavate ballaadide järjepidevalt korduvate motiividega kitarrikaosesse ja vastupidi. Kuigi tekstuuris tundub oma osa olevat tervel bändil, valmis „Neverno” Wolfredti individuaalse loometöö tulemusel. Oma häält ta aga endiselt ei reeda. Või kui, siis hästi natuke.

Lisaks Wolfredtile saab mõlemil õhtul live’is kuulda ka She Bit Her Lipi ning DJ-puldi taga võtavad kohad sisse Reijo Tagapere (Pia Fraus) ja Rivo Järvsoo (Picnic).

Tallinna kontserdi võid leida siit ja Tartu kontserdi infoga saad tutvuda siin.