Rundumi uue aasta esimese Prooviruumi avab Hirohisa Koike Jaapanist, kes esitleb reedel, 10. jaanuaril kell 18.00 Okasroosikese lossis (Uus 19) oma loomingut ja pooleliolevaid projekte.

Hirohisa Koike on sündinud 1979. aastal Gummas, Jaapanis. Praegu elab ja töötab ta nii Jaapanis kui ka Belgias kunstniku/fotograafina.

Hirohisa Koike ei pea fotot pelgalt kujutiseks või jäädvustuseks. Foto näitab, et mingi hetk on aset leidnud ning vaatajal on võimalik läbi foto kogeda selle hetke intiimsust. Seetõttu ei tohiks fotograaf käituda lihtsalt neutraalse vaatlejana, ta peaks toetuma ka oma tunnetusele ja kogemustele.

Hirohisa Koike looming on kui autobiograafiline päevik, milles portreed segunevad maastikega. Ta pildistab tabamatut ja efemeerset, aega, mis meid maha jätab. Tema kulgemise ja nostalgia piirimaile paigutuvaid fotosid võiks võrrelda visuaalse proosaga.

Fotograaf ei saa ümber ega üle oma muusast, kes teda alatasa ja vältimatult peibutab ning siis pageb. Hirohisa Koike pildistab kompulsiivselt ja obsessiivselt, püüdes võimatut suhet. Ta on haaratud ja süvenenud, pildistamisest saab ettekääne naise jälgimiseks, tema olemasolu hindamiseks.

Rundumis esitleb kunstnik esimest osa pooleliolevast seeriast „Fragments/Scene”: 001 „Psyche ist ausgedehnt, weiss nichts davon” (2013).

Rundumis toimuval hoia kätt pulsil siin. Hirohisa Koike töödega saab tutvuda tema kodulehe vahendusel.