Aprillis ilmus plaadifirma Lejal Genes alt räppari ja produtsendi Rassaka uus album „Lõuna-Rakvere Underground Vol. 1”.

Tegu on muusiku kolmanda LPga ja Rassakale omaselt on ta ka seekord enda artistinime pisut modifitseerinud ning albumi otsast lõpuni ise produtseerinud. Biitidest, mis reeglina riime raamivad, võiks antud kontekstis eraldiseisva plaadi välja anda. Lood on ebaharilikult tempokad (u 120 BPM) ja pakuvad mõningatel juhtudel tavapärasele kaasaõõtsumise praktikale lisaks võimalust päriselt tantsida.

Tekstid on suuresti (enese)iroonilised, vaimukad, tatti pritsimata teravad ja pajatavad elust enesest, nii nagu see on. Seda enam ei pinguta Rassakas liialt riimide ettekandmisega ja osalt on tulemus parimas mõttes nii muuseas tehtud flow’ga. „Looduse kroonjuveel”, albumi esimene singel, on ehk terviku kõige käredam ja tekstitihedam pala. Öise ambient’i maiguga atmosfääri loob „Raisku läinud sõõrik” – lugu, milles on sügavust, pinget ja helidevahelist õhku. Oma tumedama astumise poolest nõuab esiletõstmist „Mart Laari esimene valitsus” ja kindlasti ka „53 x põhiline”. Viimane on otsekui kuulaja võimalike mõtete manifestatsioon ja helikeeleline austusavaldus 2000ndate alguse Lejal Genesi „Higha Collectioni” albumite elektroonilisemale saundile.

„Lõuna-Rakvere Underground Vol. 1” on läbinisti päevakajaline kuulamine. Värske, aus ja isikupärane, täpselt James Wolfgang Rassaka nägu.