8.–12. oktoobril toimub Saksamaal Frankfurdi raamatumess, kus esinevad tänavu kaks eesti autorit – Jan Kaus ja Imbi Paju. Eesti kirjanikud esinevad messil esmakordselt peakülalise programmis, mida veab sel korral Soome.

Jan Kaus. Foto: Ave Maria Mõistlik

Jan Kaus. Foto: Ave Maria Mõistlik

„Eesti kirjanikud ei ole varasemalt Frankfurdi messil peakülalise programmis osalenud. Tänu Soomele, kes on selle aasta messi peakülaline, saame messil tavapärasest rohkem tähelepanu pöörata oma kirjanike Jan Kausi ja Imbi Paju loomingu tutvustamisele,” märkis Kultuuriministeeriumi kirjandusnõunik Asta Trummel.

Jan Kaus osaleb messil Maximilian Murmanni koosatud saksakeelse soome-ugri antoloogia esitlusel, olles üks antoloogia autoritest. Vestlus toimub inglise keeles, Maximilan Murmanniga vestleb lisaks Jan Kausile ka üks antoloogias esindatud soome autoritest.

Imbi Paju esineb Frankfurdis koos fotograaf Miina Savolaineniga oma raamatu saksakeelse tõlke „Tõrjutud mälestused” esitlusel. Raamat on välja antud saksa kirjastajalt Verlag Inspiration Un Limited ja selle on saksa keelde tõlkinud Irja Grönholm. Aastal 2006 eesti ja soome keeles ilmunud teos on ilmunud ka inglise, vene ja rootsi keeles.

Lisaks Kausi ja Paju esinemistele tutvustavad Eesti Kirjanduse Teabekeskus ja Eesti Lastekirjanduse Keskus Eesti uuemat ilukirjandust oma stendiga. Kogu ettevõtmist toetab Kultuuriministeerium „Eesti kultuur maailmas” taotlusvoorust.

Eesti kirjandust on Frankfurdi messil läbi Eesti Kirjastuste Liidu esitletud 1995. aastast.

Frankfurdi raamatumess on rahvusvaheline kirjastustööstuse suurim mess, kus on esindatud ligi 7300 eksponenti rohkem kui 100 riigist. Messi külastab igal aastal umbes 280 000 inimest ja 9000 akrediteeritud ajakirjanikku ning seal toimub üle 3400 sündmuse. Samuti koguvad messilt ideid näiteks erinevad meediakanalid, aga ka filmi-ja mängutööstus. Alates 1976. aastast on messil traditsiooniliselt aukülaliseks riik, kes esitleb seal oma maa raamatuid, kirjandust ja kultuuri.

Rohkem infot messi kohta siin.