Alates 7. märtsist kuni 17. märtsini on kõigil noortel ja andekatel moeloojatel võimalik esitada oma kavandeid ERKI Moeshow’l konkureerimiseks. Oma ala professionaalidest koosnev karm, kuid õiglane žürii valib laekunud kavanditest välja parimad ning valituks osutunud kollektsioonidel on võimalus särada 21. mail toimuva show lavalaudadel.

Taavi Turk ja tema kollektsioon „Leegion”  2013. aasta ERKI Moeshow'l. Foto: Patrik Tamm

Taavi Turk ja tema kollektsioon „Leegion” 2013. aasta ERKI Moeshow'l. Foto: Patrik Tamm

„Sel aastal pöörab ERKI Moeshow pilgud väljapoole ja seejärel peeglisse. Praegusel hetkel katsetatakse kõikjal nii riikidevahelisi kui ka inimlikkuse piire, külvatakse ebavõrdsust, pinget ja viha. Ümberpaigutuvatesse inimsülemitesse suhtutakse ohutundega ning erinevuste tolereerimine on muutunud tuliseks teemaks. Oleme põlvkond, kes on kogemas raskekujulist maailmapiltide põrkumist ja ühiskondlikku lõhestatust nii kodus kui võõrsil. Meie ees kõndijate poolt sisse tallatud rada on muutunud tänapäeva taustal häguseks ja tulevik küsitavaks,” kirjutab moeshow kodulehekülg.

„Sel aastal Eternal Republic of Kind Individuals kontseptsioonist lähtuv etendus on alternatiiv praegusele ühiskonnale, kus toimub vabatahtlik allumine diktatuurile, mis ei ahelda. Siin, kus kõrgemaks võimuks on moevõim ja lähtutakse spontaansusest, kehtib mõttevabadus ja absoluutne tsensuur eelarvamustele.”

Noori moeloojaid innustab ERKI Moeshow’l osalema 2015. aasta võitja Kristel Kuslapuu: „Võit andis kindlasti enesekindlust ja teadmise, et teen õiget asja. Sain uusi kontakte ning võidupreemia oli uue kollektsiooni loomise juures suureks abiks.”

Kavandid osalemiseks tuleb viia paberkujul Eesti Kunstiakadeemia valvelauda aadressil Estonia pst 7. Konkurss algab 7. märtsil ning lõpeb 17. märtsil kell 16.00.

Lisainfot konkursi kohta leiab siit.