Pimedate Ööde Filmifestivalil (PÖFF) linastub juba neljandat korda Just Filmi raames lapse õiguste eriprogramm, mis tänavu on pühendatud ÜRO lapse õiguste konventsiooni 25. aastapäevale.

Kaader programmis linastuvast filmist „Parandusklass”

Kaader programmis linastuvast filmist „Parandusklass”

14.–23. novembril toimuval noorte- ja lastefilmide festivalil Just Film on võimalik vaadata üheksat omanäolist filmi. Selle aasta linateoste läbivaks jooneks on lapsed ja noored, kes kannavad enda ja oma lähedaste eest hoolitsemisel suuremaid kohustusi kui nende vanusele kohane.

Programmi filmivalik kõnetab nii lapsi kui täiskasvanuid ja on teemade poolest väga mitmekesine. Filme on nii Kuubalt, Venemaalt, Poolast, Põhjamaadest kui USAst. Neis käsitletakse näiteks koolipingete, laste hooletussejätmise, laste leina, seksuaalse arengu ning lapse täiskasvanu rolli täitmisega seotud teemasid.

Filme saab vaadata Coca-Cola Plazas, Solaris Kinos ja Viimsi kinos. Programmi pidulik avamine toimub täna, 17. novembril kell 17.15 Coca Cola Plazas. Avamisel osalevad justiitsminister, Lastekaitse Liidu president ja lasteombudsmani esindaja. Avamisüritusel tutvustatakse ka MTÜ Lastekaitse Liit raamatut „Laps Eesti filmis”.

Lapse õiguste eriprogrammis linastuvate filmide juurde kuuluvad ka arutelud kinosaalis, mida juhivad erinevad lastekaitse ja lastega seotud eksperdid. Aruteludega linastuste ajad leiab Just Filmi kodulehelt ning festivali ajal kinode infopunktidest, lasteombudsmani, justiitsministeeriumi ja Lastekaitse Liidu kodulehtedelt.

Just Film kestab 14.–23. novembrini ning on suurim laste- ja noortefilmide festival Eestis.