Kadajase neljalooline „Rostok” on vastus küsimusele, kas kohalikul muusikamaastikul eelmise aastanumbri sees mõni maailma mõistes trendikas elektroonilise tantsumuusika album või EP ka välja anti.

Nooruke plaadifirma Päästevest jõudis 2018. aastal päris palju korda saata. Obskuurse leibeli jaoks, mille stilistiline suundumus asub kusagil elektro, ambient’i ja alternatiivse tantsumuusika vahepeal, tähistab „Rostok” järjekorras kolmandat väljalaset (vt ka Endamisi Salamisi „Lazy Feeling of Tenderness” ja Nikolajevi „Retta”). Uus EP asetub Päästevesti senise diskograafia helikuvandisse küllaltki orgaaniliselt, kuid eristub ligipääsetava ja otsekohese produktsiooni poolest.

„Rostokil” kohtuvad süntide taustal tööstuslikult melanhoolsed meloodiad ning acid’i ja lo-fi mõjutused – kombinatsioon, mille saksa produtsent ja DJ Helena Hauff kahel viimasel festivalihooajal jõuliselt pilti tagasi tõi. Omavahel põrkuvate emotsioonide popurrii teeb „Rostokist” teose kahes vaatuses: „DNS Sinkhole” ja EP nimilugu, kraftwerklik „Rostok” löövad kurjakuulutavalt ja tumedalt, „Kellerstern” ja „Mutilov” lisavad elektromaigulistele taustadele atmosfäärilise hõljuva kihi, sarnanedes mõneti Detroiti duo Drexciya loominguga.

Neljast loost kumab ilmekalt läbi EPd saatev DIY-mentaliteet ja kuna Kadajase produktsioon ei matki trende üks ühele, vaid arendab neid huvitavates suundades edasi, säilitab „Rostok” originaalse kõla. Kindel soovitus kodukootud elektroonilise muusika entusiastile.