Värske eestimaine alternatiivmuusika plaadifirma Päästevest on andnud välja enda esimese kaheteisttollise vinüülplaadi, mis pärineb kodumaise techno ühe olulisima esindaja Nikolajevi sulest.

Aktiivselt tegeva DJ, promootori ja produtsendina on tal olnud suur roll lo-fi-tantsumuusika edendamisel Eesti underground-skeenes. Nikolajevi looming on saavutatud suuresti improvisatsiooniliste live-jämmidega – tulemuseks on toore kõlaga täielikult lihvimata pärlid. Tema käekiri tulebki esile kõige paremini just live-artistina ning tema etteasted on täidetud alati meeletu koguse energiaga.

Plaadi kaks lugu erinevad üksteisest nagu öö ja päev. „Retta” tantsuversioon on electro tunnetusega jõuline techno banger, mis on ehitatud üles järjekindlalt edasirühkivale trummibiidile. Pealetungivalt lisandub sellele acid’lik bassigruuv, kuskil undavad vilisevalt signaalilaadsed süntesaatorihelid, mis hõljuvad kord eespool, siis jällegi rohkem tagaplaanil. Kõik see kokku moodustab tantsupõranda jaoks vastupandamatu meistritöö.

B-poolel leiduv helitaust on aga karmim. See kuri, närviline ja tume noise’i-eksperiment ei ole kindlasti nõrganärvilistele ning toob kuulajani abstraktse moonutatud heliveidruse, mille üle näiteks Low Jack või Ron Morelli uhked oleksid. See näitab ühtlasi, et tegemist ei ole järjekordse tavalise techno-plaadiga.