Kaheksas Jaapani animatsioonifilmifestival (JAFF) toimub 11.–20. aprillil Tallinna kinodes Artis, Solaris ning esmakordselt Coca-Cola Plazas ja Tartu kinos Ekraan. Festivalil linastub ligi 30 anime-teost erinevates žanrites, filme nii lastele, noortele kui täiskasvanutele.

„Tuul tõuseb”

„Tuul tõuseb”

Festivali avab Hayao Miyazaki uusim ja suurmeistri sõnul tema karjääri viimane film „Tuul tõuseb”, mis on võitnud arvukalt auhindu ja oli 2013. aastal vaadatuim film Jaapani kinodes. Austusavalduseks 72-aastasele režissöörile kuulub JAFFi kavasse ka eriprogramm „Hayao Miyazaki taevane laevastik” ning festivali jooksul on võimalik tutvuda samanimelise näitusega Solarise keskuse alumisel korrusel.

Põhiprogramm pakub ulmehuvilistele „Evangelioni” uusi osi ja legendaarse „Hing anumas” uusversiooni ning esmakordselt kuuluvad JAFFi kavasse veebisarjadest alguse saanud „Eve’i aeg” ning „Pahupidi Patema”.

Lastele on tänavu mõeldud Jules Verne’i romaanil „Kaheaastane puhkus” põhinev kassifilm „15 kadunud poissi: Seiklus piraadisaarel” ning „Hanakappa: Seiklus liblikate kuningriigis”, mille seansside järel 12. ja 13. aprillil loosib Sushimon välja maitsvaid auhindu ja räägib lugusid Jaapani mütoloogilistest veeolenditest kappa’dest.

Traditsiooniliseks saanud eriprogramm „Joonistada või mängida” toob kinolinale nii joonis- kui mängufilmiversiooni Miyazaki filmist „Kiki kullerteenus” ning samanimelisel seriaalil põhineva „Raamatukogu sõja”. Programmi kuulub ka populaarsel mangal põhinev romantiline noortefilm „Armastus algajatele”.

Enamik filmidest on tõlgitud eesti või inglise keelde, mitmetel filmidest on lisaks venekeelsed subtiitrid. Lastefilmid on dubleeritud eesti keelde.

Festivali eelviimasel päeval, 19. aprillil toimub Solarise keskuse aatriumis Animemöll, mille raames on võimalik kuulata erinevaid ettekandeid, osaleda töötubades ja anime kirbuturul. Viimasele võib viia näitusele või müüki ehteid, mobiiliripatseid, anime DVD-sid, plakateid, muusikaplaate, animefiguure jms. Oodatud on ka animeteemalistes kostüümides ehk cosplay’s külastajad ja toimub karaokevõistlus.

Tutvu festivali tänavuse programmiga siin.