Juba kolmandat aastat aset leidev Kahvliahvi kokakool seab seekord oma suure laua üles Kahvliahvi Metsakohviku nimelise sündmuse raames keset hõrku linnulaulu ja ehk isegi hundiulgu – Soomaal, Karuskose metsavahi metsamaja hoovis.

Foto: Rasmus Jurkatam

Foto: Rasmus Jurkatam

26. juulil toimuval koguperesündmusel Kahvliahvi Metsakohvikul innustatakse lapsevanemaid lisaks ühisele „toiduga mängimisele” oma lastega mõnusalt aega veetma ka väljaspool köögi- ja linnapiiri, pühitsedes metsa kui elukeskkonna suurimaid rikkusi, millest ammutada jõudu, elamusi ja teadmisi.

„Olen oma perega elanud poolteist aastat Soomaa külje all Viljandimaal ja siit tekkiski vastupandamatu soov näha ka kahvliahvikesi tegutsemas just siin, metsikute põlislaante vahel,” selgitab Kahvliahvi kokakooli idee autor Merle Liivak. „Asja üle vaagides tekkis kokakooli ümber aga veel hulk ideid, mistõttu sündiski paarisajale külalisele mõeldud metsa- ja gurmeesündmus, mille nimeks sai Kahvliahvi Metsakohvik.”

Kahvliahvi Metsakohvikus saavad meeliülendavas vormis kokku toit ja mets, sündmuse keskmes lastele ja nende pereliikmetele mõeldud Kahvliahvi kokakool, kus metsast inspireeritud tunde annavad Nami-Nami toidublogi perenaine Pille Petersoo koos oma täditütre, Raadio 2 saate „Hallo, Kosmos!” autori Ingrid Peegiga; La Muu kohviku peakokk Maru ning Eesti-Rootsi rändkokk Elias Melin. Aset leiab ka toidudisaini töötuba, kus sünnib animaator Kristjan Holmi juhtimisel söödavaid komponente sisaldav animatsioon.

Lisaks saab gurmeetada Kalamaja kohviku Diip peakokk Toomas Läätse pop-up-kohvikus ning metsamaterjalidest ägedaid esemeid meisterdada moekunstnik Britt Samosoni ja ajakirjanik Elis Aunaste näpunäidetel. Linnulaulule lisaks kuuleb delikatessmuusikat – esinevad elektrooniline artist Galaktlan, magamistoapoppi viljelev Spice Mouse ning Soome eksperimentaalpianist Antti Tolvi.

Avastamist ootavad ka Soomaa laaned ja rabad. Näiteks Kuresoo Ingatsi matkarada asub Kahvliahvi Metsakohviku tegevuspaigast vaid kiviviske kaugusel ja kauneid matkaradu on lähikonnas veelgi. Metsamaja hoovist voolab läbi Raudna jõgi, kus saab supelda ja kanuuga sõita. Kohapeal on tasuta telkimise võimalus, ööbida saab ka lähedal asuvates RMK telkimiskohtades ja spartalikes ööbimishoonetes.

Sündmuse ala aitab kujundada nimekas sisearhitekt Hannes Praks, graafilise disaini taga seisab noor disainer Moonika Maidre.

Kokakooli tundidesse ja animatsiooni töötuppa – kus osalejate arv piiratud – eelregistreerimiseks peab Kahvliahvi Metsakohviku pääse olema juba omandatud. Registreerimiseks saata e-mail aadressile kahvliahvid@gmail.com, mille teemareale kirjutada juhendaja nimi. Kirja on palutud panna ka kirjasaatja nimi, tema telefoni- ja piletinumber ning info, mitu täiskasvanut ja last tema perekonnast antud aktsioonis osaleb.

Sündmuse kava ja jooksva infoga saab end kursis hoida Facebookis Kahvliahvi Metsakohviku ürituselehel.