Juba sel reedel, 20. septembril avatakse Noblessneri sadamalinnakus, ajaloolise allveelaevatehase üle 100-aastases kompleksis tuliuus, verivärske, trükisoe (jne) Kai kunstikeskus.

Foto: Tõnu Tunnel

Foto: Tõnu Tunnel

Väärika ajalooga hoonest leiab nüüd tipptasemel näitusepinna, sajakohalise auditoorium-kinosaali, ühiskontori kunstivaldkonna institutsioonidele ning alates oktoobrist ka rahvusvahelise residentuuriprogrammi.

Selle kõige vääriliselt pidulikuks tähistamiseks ning kõigile huvilistelegi tutvustamiseks toimub 20.–22. septembril Kai kunstikeskuse avafestival. Koos majaga avatakse Tallinna Fotokuu biennaali põhiprogrammi kuuluv rahvusvaheline grupinäitus „Lase oma tähelepanul…. pehmeneda ja laiali valguda”, mille kuraatoriks on Hanna Laura Kaljo.

Kai avamist tähistab reede, 20. septembri päikeseloojangul (täpipealt kell 19.28) algav Raphaele Shirley (USA) performance kunstikeskuse ees õues, mis loob merelt, maalt ja õhust jälgitava ajutise skulptuuri. Teose juhatavad sisse muusikud Katariin Raska ja Anna-Liisa Eller. Kai kunstikeskuse uksed avatakse suurejoonelisteks avamispidustusteks vahetult pärast Shirley performance’it.

Laupäeval ja pühapäeval, 21.–22.09., on kunstikeskus avatud kõigile huvilistele kell 12–21, toimuvad maja ja näitust tutvustavad tuurid eesti, vene ja inglise keeles. Sissepääs näitusepiletiga.

Lisainfot leiad Kai kodulehelt.