Osana Tartu 2024 programmist muutub ajalooline Tartu Kammivabriku tehas täna, 20. aprilli õhtuks alternatiivkultuuri keskuseks, keskendudes Eesti elektroonilise tantsumuusika ja erinevate kunstivormide arengule.

Chlär, Noizar ja Sasha Zlykh. Fotod: press

KAUGE korraldamisel on jõud ühendanud Lõuna-Eesti alternatiivse tantsumuusika viimase aastakümne ühed aktiivsemad elavdajad ja arendajad – Reivkom, Black Box, Amfiib, Masta Blasta ja SÜNK. Tartlastele juba pikalt tuntud muusikakollektiivid on elektroonilise tantsumuusika austajatele loonud neli lava, millest igaüks on omapärase olemuse ja kõlaga.

KAUGE üheks peaesinejaks on Šveitsi juurtega DJ ja produtsent Chlär. Etteasted teevad ka house’i-ja techno-austajate jaoks maailmakuulsa Kiievi klubi Closeri residendid Noizar ja Sasha Zlykh.

„Tartu 2024 soovib anda oma panuse hoolivama ja ärksameelsema ööelu arengusse,” sõnas SA Tartu 2024 programmiliini Omapära ja Euroopa juht Oliver Berg. „Seepärast teeme koostööd hiljuti „Aasta ennetusteo” auhinnaga tunnustatud Ööhaldjatega, kes tulevad KAUGE raames esimest korda Tartusse! Festivali kureeritud muusikaprogramm tuleb võimsalt mitmekesine. Pulti astub õige mitu rahvusvaheliselt märgilist artisti, kelle kaliiber peaks kõnetama reivikultuuri austajaid kogu Eestis ning ka naaberriikides. Mul on ütlemata hea meel, et kohaliku põrandaaluse skeene eestvedajad on olnud valmis midagi nii ambitsioonikat ette võtma. Võib julgelt öelda, et Eesti selle kevade kõige vägevam reiv toimub 20. aprillil Tartus.”

Kodumaiste artistide hulka kuuluvad Micaela Saraceno, Rästas, Alabama, Mava, Post Tala, Cärol, Habur, Thing, Slin, Pats, klmn, dseinius, keepthedistance, Uku Masin, yumi motoma, Paul Lepasson, sorr ja Kersten Kõrge.

Üritus Facebookis