Džässmuusik Karmen Rõivassepa kvarteti album „Breathe” on üks ühele isiklik muusikaline vestlus, mille märksõnadeks on ausus ja haavatavus ning mida kannab julgus hingevalu, melanhooliat ja tujukust avada, mitte vältida.

★★★★★

Võrreldes kolme aasta taguse debüütalbumiga „Dance of Sounds” on materjal eksperimentaalsem ja psühholoogilisem ning püüab mõista sisemiste heitluste ja lahkhelide allikaid. Interpreetide kokkumäng on nüansirohke ja dünaamiliselt mitmekesine, soolod on läbimõeldud ja arengukaartega, toetades dramaturgiat. Nii suudetakse luua kvartetina äärmiselt täidlane, energiaga laetud helipilt.

Rõivassepa selge ja delikaatne vokaal vabastab end skättides, tema häälekäsitluses kõlab improvisatsioon lisakeelena, mida ta valdab suurepäraselt. Lisaks sellele on Rõivassepp pööranud sõnades tähelepanu rõhuasetustele, mille täpsus vinnastab mõtteid ja annab neile kaalu. Ekspressiivsed puhangud vahelduvad kontrastsete tonaalsustega, kuid ei uhu ära allhoovuseid, irritatsioon jääb alles, kuid muutub iga korraga tajutavamaks, selgemaks. See plaat annab võimaluse enda hingelaadi lahti muukida ja samal ajal uuesti, rikkamalt kokku panna, sest see lõpeb tõdemusega, et keerulised ajad mööduvad. Kuidas muutub selle aja jooksul aga kuulaja?